
Mićin o Sileru ispred N1: Srbija je slobodna zemlja, građani mogu na miran način da protestuju
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin za 021.rs kaže da Ivan Siler na protest ispred televizije N1 nije otišao kao njegov pomoćnik.

Foto: 021.rs
"Ivan Siler nije otišao na protest kao pomoćnik gradonačelnika. Otišao je kao privatno lice", objašnjava Mićin.
Upitan kako komentariše prisustvo svog pomoćnika ispred zgrade N1, gde se stotinak osoba, među kojima su bili funkcioneri, poslanici i odbornici vladajuće koalicija, prevashodno iz redova Pokreta socijalista, Mićin odgovara da je Srbija slobodna zemlja.
"Srbija je slobodna zemlja, svi građani mogu na miran način da protestuju", dodaje Mićin.
Mićin objašnjava i da nijei mao informacija o tome gde se danas nalazi Siler.
"Članovi Gradskog veća dužni su da me informišu samo o obavezama koje se tiču poslova iz delokruga rada lokalne samouprave. Juče je tražio slobodan dan za danas i najavio da ima privatne obaveze", dodaje gradonačelnik.
Podsetimo, stotinak osoba, koje nisu želele da se predstave, oko sat vremena su protestovale ispred zgrade televizije N1. Iako su se predstavljali kao građani, funkcioneri su vrlo brzo prepoznati.
Nakon što su se pojavile osobe koje su protestovale zbog izveštavanja N1, ubrzo su se pojavili i građani koji rade u blizini, pružajući podršku televiziji i novinarima.
Novinari N1 su pokušali da razgovaraju sa osobama koje su protestovale, ali su oni tvrdili da samo žele da dobiju priliku da govore u studiju.
"Ukoliko želite da vam damo izjavu, primite nas u studio da vam objasnimo zašto smo ovde. Kao što su studenti tražili da uđu u Dnevnik RTS-a, tako i mi tražimo da pričamo u studiju N1, nema veze što nije javni servis. Bićemo ovde koliko god je potrebno. Pošto vidim da i plenume radite preko telefona, možete i vi svog urednika pozvati, da lepo razgovaramo u studiju. Naš gazda je država Srbija", rekao je Siler.
Programski direktor N1 Igor Božić izjavio je danas povodom grupe od oko 100 ljudi koja je blokirala ulaz u zgradu N1 da ne zna ko su ti ljudi, ali da su došli organizovano.
"Skup nije spontan. Sa sigurnošću možemo da kažemo da je protest organizovao Aleksandar Vulin", rekao je Božić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Savet roditelja Jovine gimnazije: Direktor se uključio u promociju društveno-političkog igrokaza
13.03.2025.•
2
Savet roditelja Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu osuđuje i javno se ograđuje od postupaka direktora ove šole, Radivoja Stojkovića.
Dr Tubić: Devojka povređena u padu nadstrešnice više nije u jedinici intenzivne nege
13.03.2025.•
8
Upravnica Klinike za anestesiju i intenzivnu terapiju KCV-a Teodora Tubić rekla je da je devojka koja je teško povređena u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici sada van jedinice intenzivne nege.
Sutra oblačno i toplo, povremeno pljuskovi
13.03.2025.•
0
U Novom Sadu će u petak ujutru biti suvo sa sunčanim intervalima. Tokom dana promenljivo i toplo, povremeno sa pljuskovima.
FOTO: Pomoćnik gradonačelnika Novog Sada i pokrajinski sekretar blokirali N1
13.03.2025.•
60
Među nepoznatim ljudima koji su se okupili ispred sedišta televizije N1 je i pomoćnik gradonačelnika Novog Sada, Ivan Siler. Tu je i pokrajinski sekretar za socijalnu politiku Predrag Vuletić.
Danas protest povodom 10 godina od pada helikoptera: "Korupcija ubija, mi ne zaboravljamo"
13.03.2025.•
20
Novosadski studenti u blokadama svojih fakulteta organizuju protest danas, 13. marta, pod nazivom "Korupcija ubija".
UŽIVO: Novosadski studenti krenuli peške u Beograd
13.03.2025.•
47
Novosadski studenti koji blokiraju fakultete krenuli su jutros peške u Beograd, gde se 15. marta održava veliki protest.
FOTO, VIDEO: I biciklisti krenuli iz Novog Sada za Beograd
13.03.2025.•
5
I biciklisti su jutros krenuli iz Novog Sada za Beograd, gde se 15. marta održava veliki protest.
Komisija: Firma koja je potpisala da je stanica bezbedna, radi i na nuklearnom programu u Srbiji
13.03.2025.•
15
Kompanija Ežis koja je bila zadužena za nadzor radova na Železničkoj stanici potpisala je dan pred otvaranje stanice da je bezbedna, potvrdili su članovi nezavisne Anketne komisije.
U Betaniji rođeno 10 beba
13.03.2025.•
0
Prethodnog dana u novosadskom porodilištu bilo je 10 porođaja.
I danas toplo
13.03.2025.•
0
U Novom Sadu će u četvrtak tokom dana biti promenljivo oblačno sa sunčanim periodima i toplo za ovaj period godine.
Novosadski studenti: Nikad nismo pozivali na nasilje, nasilje je blisko vlasti
12.03.2025.•
3
Novosadski studenti u blokadi objavili su saopštenje povodom velikog protesta u Beogradu, 15. marta.
Deceniju od pada helikoptera novosadski studenti poručuju: Pravda za sve žrtve korupcije
12.03.2025.•
8
Novosadski studenti u blokadi izdali su saopštenje povodom decenije nepravde, odnosno godišnjice pada helikoptera.
Zanimljiv četvrtak pred Novosađanima: Prolećno vreme i različiti događaji
12.03.2025.•
0
Ovog četvrtka vas u Novom Sadu očekuje dosta zanimljivih događaja, od ispraćaja pešaka i biciklista koji kreću u Beograd, protesta i raznih kulturnih događaja.
FOTO, VIDEO: Dve grupe roditelja održale skupove ispred OŠ "Ivo Lola Ribar", školu čuvao kordon
12.03.2025.•
78
Nakon skupa ispred OŠ "Miloš Crnjanski" u ponedeljak, 10. marta, dve grupe novosadskih roditelja danas su održale skupove ispred OŠ "Ivo Lola Ribar".
Student iz Subotice koji pešači do Beograda: "Samo ćemo da guramo i da pumpamo napred svi zajedno"
12.03.2025.•
8
Studenti širom Srbije krenuli su peške na veliki protest u Beograd, koji će se održati u subotu, 15. marta. Prvi su u marš ka Beogradu krenuli studenti iz Subotice.
Vreme: Inženjerka tvrdila da je Železnička stanica bezbedna - dan pre drugog otvaranja
12.03.2025.•
13
Dan pre nego što su Maja Gojković i politička svita otvorili Železničku stanicu u Novom Sadu, inženjerka Ežisa potpisala je dokument da su se stekli uslovi za otvaranje problematičnog dela stanice.
Na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu prikupljeni potpisi za štrajk: Zajedno do promene
12.03.2025.•
4
Na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu prikupljena je zakonom predviđena većina potpisa nastavnog i nenastavnog osoblja za stupanje u štrajk.
Dina Vučinić veliča nasilje na Instagram nalogu: "A kad dođe ćale"
12.03.2025.•
38
Predsednica Skupštine Novog Sada na svom Instagram nalogu podelila je snimak nasilja kod Pionirskog parka uz "duhovitu" opasku.
Roditelji prikupili novac za nastavnike u obustavi u jednoj novosadskoj školi: Solidarnost puni srce
12.03.2025.•
14
Samoorganizovani roditelji, ali i pojedini građani, prikupili su 590.000 dinara za zaposlene u obustavi u Osnovnoj školi "Svetozar Marković Toza" u Novom Sadu.
Direktori novosadskih škola: Postupanje po dopisu ministarstva protivpravno, hitna isplata zarada
12.03.2025.•
21
Direktori novosadskih srednjih i osnovnih škola javno apeluju na zakonsku isplatu zarada prosvetarima u svim školama u kojima to nije učinjeno.
Komentari 43
Podrška za
Pićuka
Juca
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar