Vučićević osudila "zaključavanje roditelja i nastavnika" u dvorištu OŠ "Sonja Marinković"

Članica Gradskog veća za obrazovanje Milica Vučićević najoštrije je osudila, kako je rekla, zaključavanje roditelja i nastavnika u dvorištu Osnovne škole "Sonja Marinković".
Vučićević osudila "zaključavanje roditelja i nastavnika" u dvorištu OŠ "Sonja Marinković"
Foto: 021.rs
"Danas smo ispred Osnovne škole 'Sonja Marinković' svedočili najdirektnijem ugrožavanju demokratije i udaru na ljudska prava i slobode roditelja i prosvetnih radnika koji žele da novosadska deca idu u školu i da se nastava odvija redovno, u skladu sa nastavnim planom i programom. Na ljubav prema deci i školi suprotna strana je uzvratila lancima i katancima. Predvođeni predstavnicima opozicionih političkih stranaka i pokreta, zaključali su ljude koji drugačije misle", navodi Vučićević.
 
Ona je upitala zašto.
 
"A zašto? Zato što su se drznuli da kažu da deca treba da se vrate u školske klupe. Zato što su smogli snage da kažu ono što misli većina građana da deca treba da idu u školu, uče i druže se. Da traže normalizaciju nastave. A bili su zaključani i napadani samo zato što drugačije misle od onih koji smatraju da je dobro da se nastava ne odvija, i da Novi Sad stane", ističe se u saopštenju.
Ona je istakla da "najoštrije osuđuje takvo ponašanje",
 
"Linč se ne može ubrojati u sredstva demokratske borbe. Onemogućavanje slobode kretanja predstavlja najdirektniji napad na ljudska prava i slobode. Privrženost demokratiji se ne izražava onemogućavanjem drugih da iskažu svoje stavove", istakla je Vučićević.

Ona je dodala i to da je "primarna misija škole obezbeđivanje kvalitetnog obrazovanja, a to se ne može postići blokadama, niti pretnjama roditeljima koji svoju decu žele da šalju u školu",

"Svaka aktivnost koja može poremetiti obrazovni proces i ugroziti prava dece, ne predstavlja akt koji je posvećen najboljim interesima đaka. Škola kao institucija ima samo jednu obavezu - da deci obezbedi najkvalitetnije moguće obrazovanje. I da neguje posvećenost, marljivost i znanje. I zato smatram da je izuzetno važno da svi učesnici u društvenom životu budu posvećeni dijalogu. Da pitanja od najveće važnosti za decu našeg grada rešavamo razgovorom, u nadležnim institucijama", navela je članica Gradskog veća za obrazovanje.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • borka

    28.03.2025 21:04
    Užas
    Najveće zlo čini svom gazdi
    što više vredja, više ljudi je na ulici
    Puno godina imam, ovako užasno biće nikada nisam ni čula ni videla
    Kako se ne boji Boga, kako spava. Strašno
  • Dada

    27.03.2025 11:48
    Vestern
    Komedija i tragedija
  • jelena

    26.03.2025 18:15
    komentar za RTV sportsko lice
    Draga Sonja, primetila sam da ste sa toliko frustracije u sebi iskomentarisali nas roditeljski skup.Stoga vam ja , moj suprug iz sportske RTV-a i moje dvoje skolske dece zeli samo dobro zdravlje.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti

I sutra košava i kiša

Utorak će u Novom Sadu biti promenljivo oblačan, uz moguću kišu, a duvaće i košava južnih smerova.