Maturanti Ekonomske u blokadi: Odluka o onlajn nastavi doneta bez dogovora sa nastavnicima i đacima

Maturanti u blokadi Ekonomske škole "Svetozar Miletić" kažu da je najava da se sutra krene sa onlajn nastavom u dve smene, direktan napad na njihovu iskrenu i nenasilnu solidarnost sa studentima.
Maturanti Ekonomske u blokadi: Odluka o onlajn nastavi doneta bez dogovora sa nastavnicima i đacima
Foto: 021.rs
"Ovakva odluka je doneta bez razgovora sa nastavnicima i đacima, te smo mi maturanti dovedeni pred svršen čin. Uprava škole je time ponovo pokazala nepoštovanje prema nama. Ne želimo da dopustimo bilo kakve radnje iza naših leđa. Ne podržavamo online model nastave", naveli su maturanti u saopštenju.
 
Osudili su ponašanje određenih članova uprave, ocenjujući da smatraju nedoličnim i "krajnje neprikladnim" da učenici koji se zateknu u školskoj zgradi u prepodnevnim časovima budi ispitivani i "naterani da deklamuju zahteve i smisao čitave blokade".
 
"Učestalo spominjanje mature i zaključivanja polugodišta/polaganje maturskog ispita kao demonstracija verbalnog pritiska na nas maturante, iako nijedan zahtev nije ispunjen, mi smatramo neprihvatljivim i nerazumnim činom", naveli su maturanti.
Dodali su da je u pitanju pasivan napad na blokadu i pokušaj rušenja njihovog stava od strane uprave.
 
Učenici su istakli i da su određeni profesori, bez njihovovg znanja, ulazili u blokiranu školu na ulaz čiji ključ je direktoru ostavljen "u znak poverenja" i tamo držali vanredne časove, da bi nakon toga u sali za fizičko obavljali sastanke o kojima učenici u blokadi nisu bili obavešteni.
 
Kazali su da se deo nastavnog osoblja oglušio o dogovor sa učenicima koji su bili spremni na kompromis i otvoren dijalog, i osudili su takvo ponašanje.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Marija

    07.04.2025 16:14
    Kako hoćete
    Ne morate nikada više ni da idete u školu. Srednje obrazovanje nije obavezno.
  • Velja

    07.04.2025 16:06
    Ovo nema nigde
    Ovo nema nigde onima koji rade 30 minuta odbija se za 15 minuta A onima koji nadoknade po 30 minuta priznaje se cas kao i onima koji drze onlajn nastavu.Tako da su najgore proslu ovi sto rade inace nije moguce nadoknaditi ispusteno nekibce da sazimaju gradivo i svi ce zavrsiti skolsku godinu A ovi sto su radili ispadose glupi bolje bi prosli da nisu radili.Kakav cirkus od drzave
  • Saki

    07.04.2025 15:18
    Online
    Ne treba im drzati nastavu online, olaksavate i ucenicima i nastavnicima bez potrebe. Ko hoce neka ide u skolu, ko nece ne mora, neka ih ispisu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti

Ko je Patrik Drid: Dekan koji je pozvao policiju

Dekan novosadskog Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja danas je želeo da uđe u zgradu u kojoj radi. Kako to nije uspeo, došla je policija. I tu su, moglo bi se reći, stvari krenule po zlu.

Tepić tvrdi: Opasnost zbog Crpne stanice

Potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić tvrdi da i dalje postoji rizici u vezi sa crpnom stanicom NGC1, jer, po njenim rečima, nije izgrađena kako treba.