Hiljade žitelja Gornjih livada nemaju kanalizaciju i rasvetu
Kako za Radio 021 kaže jedan od stanovnika ovog naselja koje se nalazi nedaleko od Klise, Branko Jelić, oko 5.000 stanovnika Gornjih livada živi kao u getu, a sve to zbog nebrige države i grada.
Kako kaže naš sagovornik, pored blata koje se stvori posle svake kiše i nesnosne prašine koja se podiže za vreme suše, veliki problem predstavlja i to što nema gradskih autobusa, pa stanovnici koji žive na obodima naselja moraju da pešače više od pola sata do najbliže stanice "jedinice".
"Najveći problem nam je to što u 21. veku nemamo kanalizaciju, jer septičke jame prete da izazovu epidemiju. Deca kada idu u školu često nose rezervni par cipela ili obuvaju kese preko cipela da bi se manje isprljala", priča Jelić i tvrdi da od 2007. godine postoje sredstva za idejni projekat za izgradnju kanalizacione mreže, ali da on nikada nije ostvaren.
Dodatni problem stanovnicima Gornjih livada predstavlja to što ulice nemaju rasvetu, pa kada se deca vraćaju iz škole u jesenjim i zimskim mesecima roditelji moraju da idu pred njih da ih dočekaju, jer se mališani plaše da idu sami po mraku.
Prema Jelićevim rečima, stanovnici su početkom februara predali peticiju sa preko 1.000 potpisa u kojoj se traži od Grada da reši probleme žitelja Gornjih livada, a ukoliko se ništa ne učini, kaže on, žitelji će biti primorani da blokiraju autoput.
Ovo naselje koje pripada Mesnoj zajednici Klisa nastalo je pre 22 godine. Kako je posvedočio naš sagovornik, struju su prvi put dobili 2006. godine, a improvizovani vodovod godinu dana kasnije. (V.K.)
Komentari 34
zorann
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar