Novosađani prodaju stanove da bi platili dugove
Istovremeno, zainteresovanim kupcima će se ponuditi 30 stanova, kuća, zemljišta ili druge nepokretne imovine, kako bi se od neredovnih platiša namirile neizmirene obaveze prema bankama ili drugim dužnicima.
Spisak dužnika čija će imovina biti ponuđena na prodaju na javnoj licitaciji, objavljen na sajtu Osnovnog suda u Novom Sadu, nije zanemarljiv. Građani duguju jedni drugima, raznim preduzećima i bankama, a kad zapadnu u krizu, izgube posao i nisu u mogućnosti da redovno izmiruju obaveze, ostaju bez pokretne i nepokretne imovine.
Po rečima Tijane Jakovljević, portparolke Osnovnog suda u Novom Sadu, u toku 2012. godine pokrenuto je 6.817 postupaka za izvršenje, na osnovu pravosnažnih sudskih odluka i sudskih poravnanja. Od početka godine, poverioci su pokrenuli 1.530 takvih postupaka.
"U našem sudu je od početka godine 801 postupak pokrenut predlogom poverioca na osnovu menice, čekova ili drugih verodostojnih ipsrava, za izvršene komunalne i slične usluge. Protekle godine je bilo 1.068 takvih predmeta", kaže Jakovljevićeva za "Novosti".
Zbog neplaćenih dugova "Informatici" i Elektrovojvodini, na javnim licitacijama se prodaju automobili, klima-uređaji, stolice, stolovi, kompjuteri, a najbrojniji su televizori.
Popisana imovina dužnika se proceni, a na prvom javnom nadmetanju početna cena iznosi 60 odsto od procenjene. Ukoliko se pokretne stvari ne prodaju, na drugoj licitaciji početna cena je 30 odsto od vrednosti.
Komentari 45
Neosnovan
Veterinar sa grada
Ukoliko su takva ocekivanja realna onda budite sasvim sigurni da zbog svoje skromnosti ne zelimo da Vama oduzimamo lebac iz ruke.
Sto se tice obaveza potrudicemo se da ih bar malo redovnije podmirujemo od vas sitih kojima pamet curi iz usiju i neka ti rekviziti ostanu u Vasem vlasnistvu.
truba-dur
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar