Sinoć prskano protiv komaraca u Novom Sadu i Beočinu
U saopštenju "Ciklonizacije" se navodi da su tretmanima iz vazduha obuhvaćeni zaštitni pojasevi uz Dunav, rukavci i kanali sa bačke i sremske strane. Paralelno sa ovim tretmanima izvedeni su i tretmani protiv odraslih komaraca sa zemlje, kao i sa vode.
"Nakon dužeg perioda imali smo odgovarajuće uslove za tretman iz vazduha. Tretmani su izvedeni uspešno. Istovremeno ULV generatima sa automobila tretirani su delovi Novog Sada, Beočina i Sremskih Karlovaca koji graniče sa zaštitinim pojasom, a sa vode su tretirani rukavci i ade gde je nemoguće prići zemaljskom mehanizacijom", objašnjava menadžer za odnose sa javnošću "Ciklonizacije" Dario Aćimović.
Kako kaže Aćimović, borba sa komarcima u Novom Sadu i okolnim opštinama u punom opsegu i kontinuirano traje već skoro mesec dana.
Ovo je već drugi avio tretman protiv odraslih komaraca, a ekipe "Ciklonizacije" neprekidno izvode kombinovane tretmane sa zemlje, iz vazduha i sa vode protiv larvi komaraca, kao i tretmane sa zemlje protiv odraslih komaraca.
"Česte promene vodostaja Dunava i izuzetno visoke temperature, uz dosta padavina za april i maj uslovili su da ove godine u kratkom roku na samom početku sezone imamo veliku produkciju komaraca i potrebu za kombinovanjem svih tretmana. Ista situacija je u celom regionu, u svim gradovima na rekama u Hrvatskoj i Srbiji. Zato je "Ciklonizacija" osim velikih ULV generatora na automobilima, u pogon odmah stavila i avione, helikopter, čamac i amfibijska vozila", objašnjava Aćimović.
Ovogodišnja akcija uništavanja komaraca povereni su "Ciklonizaciji" i Poljoprivrednom fakultetu, a za naloge je zadužen Zavod za izgradnju grada.
Komentari 9
Tufnasti Beogradjanin
Pozdrav od Novosadjanina na privremenom radu u BGd
ns time
Sad se rupa redovno puni kisnicom, a mi sedimo u oblacima komaraca.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar