Moguće subvencije privatnim vrtićima od januara
Ako dogovor bude postignut, Grad bi već od januara plaćao 80% od pune cene, a roditelji 20% cene boravka svog deteta kod privatnika.
Ova inicijativa donela bi višestruku korist, kaže Miljka Baka iz Udruženja privatnih vrtića. - Lakše bi se upisala deca koja su sada na listi čekanja pošto u privatnim obdaništima trenutno ima više od 700 slobodnih mesta. S druge strane, otvorila bi se mogućnost zaposlenja 80 radnika koji su višak u Radosnom detinjstvu - kaže Baka.
Da bi ideja zaživela neophodno je utvrditi kriterijume, plan i način sprovođenja ove pomoći koja bi bila od 110 do 150 miliona budžetskih para. Grad u ovom slučaju ne bi subvencionisao plate, troškove za energente, odnošenje smeća, itd.
Podsetimo, do sredine decembra trebalo bi da bude završen vrtić u Radničkoj ulici, kao i nadogradnja obdaništa u Petrovaradinu, nakon čega će još 700 mališana koji su se sada našli ispod crte, u drugom polugodištu biti upisano u objekte "Radosnog detinjstva". Ove godine upisano je ukupno 14.600 mališana, ali se kao i ranije određeni broj našao na "listi čekanja", njih 1.200.
Zbog toga bi sufinansiranje boravka mališana i u privatnim vrtićima verovatno rešilo dugogodišnji problem s listama čekanja. Cena boravka u privatnim obdaništima je od 150 evra pa naviše, u zavisnosti od vrste usluge, a koja bi bila cena u slučaju subvencija nije poznato.
Komentari 10
Sandra
Bravo
Citavu ovu pricu pokrenuo je nacelnik za obrazovanje Novakovic SPS (stara skola), jer mu zena drzi lanac vrtica po gradu, pa bi "malo" da namakne para.
Resenje je da se od razvojnih banaka i zaplenjenih prostora, napustenih kasarni i objekata poslovnog prostora koji stoje prazni naprave vrtici jer ovako grad ima da pukne. Cena vrtica u radosnom detinjstvu je oko 3000 dinara a u privatnom 10000, sto znaci da grad nece dobijati 3000 nego ce placati 7000 po detetu.
BLOK
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar