Poskupljuje pijačarina u Novom Sadu
Uprkos lošoj ekonomskoj situaciji, koja se u velikoj meri odražava na pijačnu delatnost, direktor ovog preduzeća smatra da će pijace uvek živeti. Kako kaže, "Tržnica" se trudi da kroz razne besplatne sadržaje na pijacama, poput otvorene dečje igraonice na Detelinarskoj pijaci, privuče kupce.
Prema rečima Tubića za devet meseci ove godine, zahvaljujući često organizovanim licitacijama i uvođenjem elektronske naplate pijačarine, naplata je povećana za 15 odsto, a ukupni prihodi preduzeća za 10 odsto.
Predsednik Udruženja pijačnih trgovaca Sadrija Murati kaže da se poskupljenje pijačarine neće odraziti samo na zakupce, već i na krajnje korisnike, odnosno na kupce. On napominje da podizanje cena pijačarine povlači poskupljenje poljoprivrednih i drugih proizvoda koji se prodaju na pijacama.
"Građani nemaju novca ni režije da plate, zaista je niska ekonomska moć, pa nam dodatna poskupljenja nikako ne idu u korist. Mnogi trgovci ne mogu ni da izmire dug prema "Tržnici" sa onim što zarade na pijaci. Na primer, ja plaćam mesto na Najlonu 3.500 dinara mesečno, a kada izmirim tu obavezu, ostane mi svega pet do šest hiljada", kazao je Murati koji ukazuje da je Najlon pijaca poluprazna, naročito u delu za prodaju automobila.
Udruženje pijačnih trgovaca je osnovano 2004. godine i broji oko 400 članova. Trenutno skupljaju 7.500 dinara za preregistraciju Udruženja, a onda će, navodi Murati, da se obrate Upravi "Tržnice" kako bi razgovarali o postojećim problemima.
Komentari 12
Osoba M
ZoranNS
Limanac
Ne zaboravi da nova vlast u Tržnici nije otpustila nikog od zaposlenih što ih je LSV naprimao. Koliko ono imaju PR-ova i pravnika u Tržnici?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar