Infrastruktura za legalizaciju
Grad je dosad poslao 10,5 hiljada odgovora građanima koji treba da upotpune dokumentaciju, a, prema rečima predsednika Radne grupe za legalizaciju, Srboljuba Bubnjevića, u toj grupi očekuju da će posao legalizacije završiti za dve i po godine. Procena na republičkom nivou je da će se ovaj postupak završiti za oko pet godina, a mi se nadamo da ćemo to uraditi duplo brže, istakao je Bubnjević, podsećajući da je ukupno podneto oko 37.000, deset hiljada zahteva po starom i 27 hiljada po novom zakonu.
Najviše zahteva za legalizaciju je sa teritorije Adica, Klise, Slane bare, Vidovdanskog naselja, Veternika i Futoga, a, kako je Bubnjević objasnio, u tim naseljima će se raditi na stazama i putevima, atmosferskoj kanalizaciji i ostaloj primarnoj infrastrukturi. Novac će biti obezbeđen iz tekućih izdvajanja za javna preduzeća, a očekuje se da će ubuduće upravo legalizacija predstavljati ozbiljnu finansijsku inekciju za gradsku kasu.
"U protekle dve godine zbog krize, koja je uslovila neprodavanje, odnosno nedavanje u zakup gradskog zemljišta i nepokretnosti, gubimo i po 25 odsto sredstava u budžetu", istakao je gradonačelnik Novog Sada Igor Pavličić. On je, na pitanje kada će objekti koji ne dobiju dozvole biti srušeni, odgovorio da je postupak u toku i da je rano govoriti o rušenju.
Trenutno, Novi Sad nema službu za rušenje nelegalnih objekata, kao ni budžet koji je predviđen za to.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar