Uskoro nadzorne kamere u gradskim autobusima
Prema zvaničnim podacima iz GSP-a, od početka godine bilo je 12 napada na zaposlene (četiri na vozače), dok je slučajeve džeparenja teško izbrojati, jer ih građani ne prijavljuju svaki put.
Prema rečima direktora GSP-a Milana Balaća video-nadzor bi služio kao prevencija za povećanje bezbednosti putnika i zaposlenih. Kako kaže, očekuju i da njegovo uvođenje smanji broj džeparenja. - Očekujem da ćemo od sledeće godine imati video nadzor u autobusima, pa ćemo video zapise moći da damo na korišćenje policiji i time im olakšamo posao i smanjimo broj džepnih krađa u autobusima - kaže Balać.
Autobusi su omiljena mesta za profesionalne džeparoše, kojih u Novom Sadu ima pedesetak. Nema pravila koga džeparoši pljačkaju, ipak najčešće su to penzioneri i žene, ali i studenti, jer kada upisuju školu ili fakultet više razmišljaju o prijemnom nego o džeparošima.
U policiji kažu da nema pravila po kom bi se mogli prepoznati džeparoši, te da je predrasuda da najviše džepare Romi, jer džeparoši dolaze iz svih staleža i socijalnih grupa, od studenata do penzionera. Kradljivci najčešće uzmu novac i kartice, a bace novčanik, što može biti srećna okolnost jer troškovi izdavanja novih dokumenata mogu biti veći od ukradenog novca.
Komentari 30
Tugomir
Pljeskavica
Vec vidjeno u Beogradu. Copy bivsa/paste sadasnja vlast.
Znate sta je najbolje? Niko se nece buniti. Tako smo i zasluzili, ako ne i gore.
JGSP putnik
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar