Stanovnici Sajlova tri decenije bez struje
Njihovi apeli nadležnima da im se uvede prolaze nezapaženo. Sajlovčani kažu da je jedan od predloga koji su im nadležni ponudili bio da kupe trafostanicu.
Dragica Marjanović na Sjlovu živi od 1980. godine. Kaže da je podnela zahtev za legalizaciju kuće, te da se nada da će struju dobiti i da neće više morati da koristi agregat, akumulator ili sveće.
"Savetovali su nas da kupimo trafostanicu, pa da ona dve godine bude u našem vlasništvu. Nakon dve godine bi je preuzela Elektrodistribucija. Pa da imamo novac, svi bismo kupili stanove u gradu i otišli odavde", kaže ona.
Sajlovčani, dodaje, ne beže od odgovornosti i priključaka. Oni mesečno za troškove agregata i akumulatora izdvajaju više od 15.000 dinara. "Agregat troši litar benzina na sat, a akumulator punim kod prijatelja. Kada nema novca, palim sveće jer drugog izbora nemam. Meso i kvarljive namirnice držim napolju jer frižider ne radi", kaže Marjanovićeva.
Do 2005. radila je u preduzeću "Tvrđava Varadin", a nakon toga završila na birou rada. Troje dece je odškolovala, a dvoje su uz lampe završili falkultete. "Slali smo dopise na razne adrese, i svim nadležnim službama i gradu, međutim, najpre su odgovori bili da naselje nije legalno. Sada kada smo podneli zahtev za legalizaciju, nadamo se da će nam pomoći da rešimo problem", kaže Marjanovićeva.
Put pored njene kuće je posut tucanikom. Milan Spaić rado bi se preselio na salaš, neposredno pored kuće porodice Marjanović. "Nemamo normalne uslove za život i zbog toga ne mogu ovde da živim. Noću budem u kući u gradu, a ovde dolazim samo preko dana. Ne želim da sedim u mraku", kaže on.
Spaić kaže da zbog loših uslova za život u naselju pojedini Sajlovčani odlaze u podstanare. "Komšija živi u stanu gde plaća kiriju, a ovde ima kuću. Koji je to apsurd, da pored svoje kuće mora u podstanare", kaže Spaić.
Niko od nadležnih nije ogovorio kada će građani Sajlova dobiti struju.
Komentari 19
Jovana
Milan
Zakonodavac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar