Fruška gora dobija sertifikat održivosti?
U saopštenju se navodi da su stručnjaci Europarka u poseti tim parkovima prirode, a o dodeli sertifikata će odlučivati na osnovu viđenog i strategije koja je predata prilikom nominacije. Odluka će biti saopštena u septembru.
Predstavnik WWF-a za Mediteran Deni Porej ocenio je da je održivi turizam neophodan za opstanak biodiverziteta koji se nalazi u parkovima regiona. On je kazao da je kroz projekat "Parkovi Dinarskog luka" nominovano pet parkova za sertifikat i naglasio da je sertifikata za održivi turizam odlična promocija za ceo region i povezivanje parkova.
Porej je najavio i da će WWF do kraja godine za taj sertifikat nominovati još najmanje pet parkova iz regiona. Glavni cilj sertifikata za održivi turizam je povećavanje kvaliteta usluga u turizmu s ciljem zaštite prirode u parku.
Specijalni rezervat prirode Gornje podunavlje i Nacionalni park Fruška gora za sada su jedina zaštićena područja u Srbiji koja su nomininovana za sertifikat za održivi turizam zajedno sa još tri parka iz regiona: Nacionalni park Una (BiH), Park prirode Lonjsko polje i Park prirode Medvednica (Hrvatska).
Komentari 4
Martin
Dodao bih samo još za seču drveća: i krade se, ali se i sistematski satire šuma. Nastaju čitave goleti u nekim delovima parka, stepen zašitite u tom delu je nebitan. A posle na kraju godine NP daje izveštaj o ostvarenom profitu. Pa da li ste vi tu da čuvate prirodu ili da zarađujete od seče?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar