Skadar na Bojani dobio prozore, završetak radova neizvestan

Zgrada Poštanske štedionice, na koju se čeka više od 20 godina, dobila je prozore i više nije pod skelama, ali eventualni završetak i dalje nije ni u najavi, saznaje 021.

Zgrada Poštanske štedionice, na čiju se izgradnju čeka više od 20 godina, dobila je prozore i više nije pod skelama, ali, zbog sporne dokumentacije, eventualni završetak i dalje nije ni u najavi, saznaje 021.

Kako saznajemo u "Ateksu", firmi koja izvodi radove, do zastoja je došlo zbog papirologije jer je potrebno da "Pošta Srbije" kao javno preduzeće dobije saglasnost od Direkcije za imovinu da oni mogu da izvode radove, jer je raniji izvođač bio Investdom.

U tom slučaju, Poštanska štedionica bi bila završena za nekoliko meseci.

Finansijski direktor "Ateksa" Aleksandar Đorić kaže da čim budu dobili odobrenje istog trenutka nastavljaju sa radovima koji bi, prema njegovoj proceni, mogli da se završe za pola godine.

"Čekamo do kraja meseca da Direkcije za imovinu Srbije da Pošti saglasnost da mi nastavimo radove. Nije im bilo jasno kako smo se mi pojavili, iako je u prilogu bila dokumentacija da smo sve otkupili od Investdoma, koji je bio ranije izvođač. "Pošta" je državna ustanova i mora da se nabavi saglasnost", navodi Đorić.

Ostao je da se uradi unutrašnji deo zgrade i svako će dati svoje zahteve po kojima će se uraditi enterijeri, ventilacija, staklo, pregradni zidovi, šalter sala, poslovni prostor i sve ostalo što je potrebno.

 

Đorić naglašava da su sredstva obezbeđena, kao i garancije, a za pola godine bi  sve bilo gotovo, samo treba da dobiju taj papir. "Godinu i nešto čekamo na papire, a obezbeđena je garancija na milion i nešto evra italijanske firme koja je to otkupila. Položili su 400 hiljada evra na računu", priča on za 021.

Radovi koji su sada obavljeni, urađeni su po nalogu građevinske inspekcije. "Kada su lopovi pokrali aluminijumske prozore i oluke, krov je bio od bakra i onda je to sve propalo. Dali su nam nalog da moramo potpuno da saniramo krov, kao i da se objekat zaštiti, što smo i uradili. Potpuno smo sve sanirali, a fasada je bila skroz oštećena", objašnjava Đorić.

Direktor sektora za poslovnu mrežu Poštanske štedionice Zoran Đurđević kazao je za 021 da je unutrašnjost sanirana, ali da je u toku izrada nove projektne dokumentacije za uređenje i opremanje prostora, "što je sve zajednička aktivnost JP "Pošta Srbija", firme "Ateks" i banke Poštanske šedionice."Sve urađeno može se smatrati nekim vidom pripreme za nastavak aktivnosti na završetku objekta", kaže on.

Podsetimo da su još pre tri godine direktor JP PTT Srbija Goran Ćirić i direktor "Ateksa" Marko Ćulibrk prilikom obilaska objekta sa tadašnjim gradonačelnikom Igorom Pavličićem obećali da će Poštanska štedionica biti gotova za godinu dana i da će jedan deo biti namenjen za robnu kuću. Prošle godine bilo je reči i o tome da će zemljište na kojem se nalazi zgrada Poštanske štedionice sugrađanin Dušan Dunđerov potraživati u postupku restitucije, te da taj nedovršen objekat u samom centru grada neće uskoro biti završen. (Suzana Stojićević - suzana@021.rs)

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • fleš smordon

    10.07.2014 21:02
    fleš, aaaaaaaa!
    molim nadležne morone da pod što hitnije vrate skele, kako bi lokalni navijački moroni mogli nesmetano da ponovo pokažu da su jači od ove moronske države i na miru vrate svoje moronske škrabotine na vrh te građevine u pokušaju.

    Zahvaljujem se redakciji 021, koja mi neće objaviti komentar.
  • tican

    10.07.2014 16:16
    Ovu nakazu je trebalo davno srušiti, kao i onu gde je Mek. A tek hotel od radijatorskih rebara...
  • 10.07.2014 16:11
    Kad su čitali pesmu...
    ... nisu dobro shvatili onaj deo gde treba neko da se ugradi.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti