Hjuston, imamo problem: Kako je Tito prodao svemirski program Kenediju?

Film "Hjuston, imamo problem!" koji se bavi mitom o prodaji jugoslovenskog svemirskog programa Amerikancima, imaće premijeru na "Trajbeka" festivalu u Njujorku.
Krajem 1960. godine, CIA je navodno otkrila da je Tito u tajnosti započeo jugoslovenski svemirski program, a u martu 1961. godine, celokupno znanje je prepustio Sjedinjenim Američkim Državama, koje su ubrzo "dostigle" Sovjete. Josip Broz je u zamenu dobio podršku Bele kuće, ali i ogromnu sumu novca.
 
Ovo je tema debitantskog dugometražnog filma mladog slovenačkog reditelja Žige Virca. Reditelj se kroz mnoštvo arhivskih snimaka vraća u doba Hladnog rata, svemirske trke i sletanja na Mesec, te na intrigantan način spaja stvarne i fiktivne događaje ostavljajući gledaocima da sami odluče šta je stvarnost, a šta fikcija.
 
Na toj tankoj liniji, poznati slovenački filozof Slavoj Žižek u filmu postavlja ključno pitanje: "Šta je zapravo istina?"
 
 
Film "Hjuston, imamo problem!" posle premijere na Trajbeka festivalu (13-24. april) trebalo bi tokom maja da se pojavi u bioskopima.
 
Autor: Blic
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Teme

TITO

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Film

Snimaće se rimejk filma "Telohranitelj"

Holivud nastavlja sa novim verzijama klasika, a sledeći na redu je "Telohranitelj", film iz 1992. koji je stekao kultni status zahvaljujući Kevinu Kostneru i Vitni Hjuston.