"Prehrambena industrija je na punom udaru. Kriza je globalna. Naša tela odbijaju hranu koju jedemo, ali čak ni stručnjaci ne znaju šta se dešava", čuje se u uvodu dokumentarnog filma.
Serija "Rotten" tretira hranu kao savršen zločin, pri čemu ulazi duboko u podzemlje proizvodnje hrane i otkriva korupciju, dimenzije problematike prehrambenog otpada i neposredne pretnje za naše svakodnevne navike u ishrani, saopštili su iz Netfliksa.
"U svetu u kojem su veliki lanci snabdevanja sve više isprepleteni i konsolidovani, ova serija počinje na vašem tanjiru i ide putevima novca do šokantnih posledica - svesno ili nesvesno izazvane regulative, inovacija i čiste pohlepe", najavljuje se u seriji koja će sa prikazivanjem početi 5. januara.
Iza serije stoji tim "Zero Point Zero", produkcijska kuća koja je autor kulinarskih TV hitova kao što su "The Mind of a Chef", "Parts Unknown" Antonija Bordena i Bordenove nove dokumentarne serije "Wasted!"
"Rotten" je obradio temu korupcije u prehrambenoj industriji, a svaka epizoda posvećena je određenoj sirovini, odnosno industrijskoj grani. To uključuje "globalni biznis medom" i najozloglašeniju aferu s ovom namirnicom "Honeygate", kada su dva najveća američka proizvođača ilegalno uvozila kineski med pun antibiotika i aditiva, i prodavala ga kao vrhunski ekološki američki med, zatim alergije na hranu, uvoz kineskog belog luka, industriju živine, mlekarsku industriju i ribarstvo.
"Lokalna proizvodnja i poljoprivreda nestaju, a profitne marže određuju kakva će hrana doći do vas", navodi se u seriji "Rotten".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Zatucani lešožder
Sanja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar