Ruski film "The Superdeep" reditelja Aresnija Sjuhina, u kom glavnu ulogu tumači naša glumica Milena Radulović, naći će se u bioskopima u Srbiji, najavili su distributeri.
"Superdeep" je najveći tajni sovjetski objekat smešten na Koljskom poluostrvu. Epidemiolog, Ana Fjodorova (Milena Radulović) i specijalna vojna jedinica, imaju zadatak da otkriju uzrok misterioznih događaja na naučnoj stanici koja se nalazi duboko ispod površine zemlje.
"Kao rodom sa Koljskog poluostrva nisam mogao da ne znam takvo obeležje moje domovine. Zbog toga je bilo zanimljivo imati stvarne događaje kao osnovu za neku sopstvenu, a fantastičnu priču", rekao je reditelj Sjuhin o bušotini koja je na leto 1990. dostigla dubinu od 12.262 metara, svrstavajući je u Ginisovu knjigu rekorda kao najdublje čovekovo dostizanje ka Zemljinoj kori.
Zvuci koje su snimili pod zemljom i tehnički problemi koji su ometali dalje kopanje, stvorili su jednu od najvećih ruskih legendi - da su došli do samog pakla.
"Dok sam proučavao Koljske bušotine, bio sam iznenađen. Događaji koji su se tamo dogodili privukli su pažnju velikog broja medija. Dokumenti koji su povezani sa razvojem i zatvaranjem ultraduboke bušotine i dalje su strogo poverljivi i nepoznati", naveo je producent filma Sergej Torčilin.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Izvini sto imam ukusa za filmove, a tebi ako ruski blokbasteri predstavljaju vrhunac kinematografije, by all means , razvali se gledajući, ja te ne sprecavam ;)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Odbor Međunarodnog filmskog festivala odlučio je da, uvažavajući realnost i najbolje interese festivala, pomeri termin za njegovo održavanje za septembar.
Popularna američka humoristična serija "Seinfeld", poznata po konceptu "serije ni o čemu", emitovala se između 1989. i 1998. godine kroz devet sezona koje su stekle kultni status.
Film "Grof Monte Kristo" osvojio je najviše nominacija - 14, za francusku filmsku nagradu Cezar, dok su "L'Amour ouf" i "Emilija Perez", favorit za Oskara, osvojili 13 i 12 nominacija.
Nakon dugog iščekivanja objavljene su nominacije za 97. dodelu Oskara. Film "Emilia Pérez" izdominirao je s 13 nominacija, a "Wicked" i "The Brutalist" slede s deset.
Nominacije za Oskara objavljene su danas, a imena kandidata najavili su glumci i komičari Rejčel Senot i Bouen Jang u prenosu uživo na oficijelnom sajtu dodele nagrade.
Ostvarenje "Džoker: Ludilo u dvoje" osvojio je najviše, sedam nominacija za satirične filmske nagrade Zlatna malina, koje se dodeljuje za najgora filmska ostvarenja.
Triler o Vatikanu "Konklava" i mjuzikl francuskog reditelja Žaka Odijara "Emilija Perez" osvojili su najviše nominacija za nagradu britanske Akademije za filmsku i televizijsku umetnost (BAFTA).
Nominacije za najprestižniju nagradu u oblasti filma "Oskar" pomeraju za skoro nedelju dana kasnije od prvobitnog datuma zbog požara u Kaliforniji i biće održane 23. januara.
Berlinski filmski festival (Berlinale) odaće priznanje britanskoj glumici Tildi Svinton dodelom Zlatnog medveda za životno delo na svom 75. izdanju u februaru.
Film "Wicked" (Zlica) predvodi listu filmskih nominacija za holivudsku nagradu Udruženja filmskih glumaca (SAG), ključnog pokazatelja podrške filmovima koji bi se mogli istaći na Oskarima.
Komentari 5
Roki
Haos
Jel to ona
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar