Hej savetuje da unosite vitamin B jer on smanjuje stres koji dovodi do pojačanog znojenja, a da smanjite unos alkohola i kofeina. Takođe, jedite laganu hranu, voće poput grožđa i lubenice, za koju je potrebno manje napora da se svari.
"B vitamin reguliše hormone i drži nivo stresa pod kontrolom. Često kada se znojimo budemo nervozni zbog znoja i 'fleka' koje stvara na odeći. Tada se još više poveća temperatura u našem telu i postajemo anksiozni i stresniji. Sve to vodi do pojačanog znojenja", kazao ja Hej.
B vitamin tu igra ključnu ulogu jer povezuje endokrini i nervni sistem koji imaju važnu ulogu u reakciji na stres. Kada smo pod stresom tada taj hormon radi pojačano. Nekoliko studija pokazalo je da vitamini B6, B9 i B12 pomažu u regulisanju nivoa stresa.
Magnezijum je takođe "borac" protiv pojačanog znojenja jer ako nemamo dovoljno magnezijuma i kalcijuma onda nervi gube kontrolu nad otvaranjem i zatvaranjem pora kroz koje izlazi znoj. Magnezijum pomaže da se organizam navikne na dnevni stres.
"Kada se znojimo gubimo dosta magnezijuma. Ovo vodi do pojačanog znojenja i potrebno je nadoknaditi ga. Jedite tamno zeleno povrće, orahe i semenke kako biste nadoknadili magenzijum, a jaja na oko i pivski kvasac za vitamin B. Oni su dobri za vaš nervni sistem i pomažu vam u regulaciji znojenja", rekao je Hej.
Ženama koje su menopauzi preporučuje se korišćenje biljke šisandre jer reguliše noćno znojenje i "valunge".
Prepustite se jedenju voća i povrća za užinu. Uživajte u lubenici, grožđu, dinji, ali i krastavicama, celeru i rotkvicama. Ne potcenjujte moć kadulje koja rešava ovaj problem godinama. Ona je prirodni izvor flavonoida i polifenola što je čini velikim antioksidansom i antibakterijskim sredstvom.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar