Međutim, naučnici su pronašli način kojim ga mogu dodavati u namirnice poput kobasica, različitih dezerata pa čak i u majonezu kako bi postale zdravije i pomogle u borbi protiv gojaznosti, piše "Daily Mail".
Stručnjaci objašnjavaju kako ne preporučuju žvakanje komada drveta, već konzumiranje praha bogatog celulozom, a koji su stvorili obradom drveta. Prah ima visoku sposobnost zadržavanja vode i kažu kako deluje kao zamena za masti bez uticaja na teksturu i ukus namirnica.
Per-Ivar Heier iz norveške firme koja je razvila ovu formulu kaže da se vlakna mogu koristiti za zamenu masnoća u širokoj paleti proizvoda: od majoneza, umaka i dresinga do mesa poput kobasica, mlečnih proizvoda, smrznutih dezerata i kolača, pita i gotovih jela.
"Prah se može dodavati u hranu, a da se pritom ne menja ukus ili boja namirnica. Naravno, pomaže u popravljanju teksture i balansira ukuse", pojasnio je Heier i dodao kako se može povećati sočnost, a znatno smanjiti sadržaj masnoća.
Konkretno, Heier kaže kako se na ovaj način preoblikuju proizvodi kako bi se smanjile zasićene masnoće koje se povezuju s bolestima srca dok netopiva vlakna pomažu u održavanju zdravlja creva.
Komentari 2
Kaćanka
Krmenadla sa Podbare
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar