Đanfranko Vursberg, predsednik "Aszdoka", jedne od organizacija koja je pokrenula incijativu, kaže da "sa solidarnšću pokušavaju da unesu malo topline u kuće onih koji zbog pandemije često nemaju dovoljno za hranu".
"Još u prvom talasu pandemije organizovali smo nešto slično, sa hlebom, i ta akcija i dalje traje. Svaki dan podelimo za 300 porodica besplatnu veknu hleba, zahvaljujući donacijama pojedinaca i vlasnika raznih firmi koji su se uključili u akciju. Za nas Napolitance pica Margerita je simbol sreće", kaže Vursberg.
Predsednik druge nevladine organizacije, "Drugi Napulj", Antonio Lučidi kaže da su motivisani činjenicom da u brojnim napolitanskim porodicama nedostaje osnovnih životnih namirnica, jer su, zbog pandemije korona virusa, izgubili posao i ostali bez primanja.
U Napulju se neguje višedecenijska tradicija solidarnosti sa onima "koji nemaju", zvana "kafe sospezo", a sastoji se u tome da mušterija u baru plati svoju, ali i ostavi novac za još jednu kafu onome ko nema novca da je plati.
U Italiji, prema računici statističkog instituta, više od šest odsto porodica živi u apsolutnom siromaštvu, a 16 miliona Italijana su na granici siromaštva.
Komentari 2
Nije kuknjava
Milanče
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar