Naime, sve je više ugostitelja koji uklanjanjem pojedinih jela iz jelovnika pokušavaju da izbegnu veće poskupljenje svoje ponude, jer znaju da bi, ako mnogo podignu cene, izgubili goste, pa je bolje da nešto ne nude, nego da to čine po drastično većoj ceni.
Tako je prvi restoran u Austriji ukinuo pržena jela iz dnevnog menija, ali i tradicionalnu bečku šniclu.
Porodični restoran "Rigler" iz mesta Bruk an der Mur objavio je da ukida sva panirana jela iz dnevnog menija, jer ne želi da podiže cene, prenosi javni servis ORF. Vlasnik restorana Hanes Pirher Rigler kaže da se ne želi štedeti na kvalitetu.
"Pokušavamo da sarađujemo sa regionalnim dobavljačima. Meso dolazi iz regiona, ulje isto tako. Važno nam je da novac ostaje u regionu", dodao je on. Rigler ističe da meni, u koji je uključeni supa, glavno jelo i salata košta 9,10 evra.
Ukazao je na to da bečka šnicla ili panirana kokoška neće biti skinute iz jelovnika, i da svako ko ne želi meni može da traži bečku šniclu, čija cena je povećana sa 11,90 na 12,20 evra. U Beču poznati restoran Kolarik, zbog rastućih cena, ovog meseca iz menija je izbrisao tradicionalno jelo - pečenu gusku.
Naime, u oktobru je vreme kada tradicionalno Austrijanci jedu gusku uz crveni kupus.
"Cena bio-guske je drastično porasla. Tome se moraju dodati cena energije i troškovi za osoblje", objasnio je vlasnik restorana u bečkom Prateru Paul Kolarik. Portparol seltpra ugostiteljstva u Privrednoj komori pokrajine Štajerske Klaus Fridel kaže da su cene ulja i masti ove godine utrostručene. Pored problema nedostatka osoblja i predstojećih pregovora o platama, krajem decembra će se ponovo povećati troškovi struje, jer ističu stari ugovori, upozorava Fridl.
Komentari 3
Дуле
Realista
Gastarbaiter
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar