Belgijska carina je uništila 2.352 limenke piva "Miller High Life", uz obrazloženje da su nepravilno označene kao šampanjac.
Ovaj potez usledio je nakon što se trgovačko udruženje industrije šampanjca požalilo da termin treba da se koristi samo na bocama penušavog vina, napravljenog tradicionalnom metodom.
Prema konvenciji, pravi šampanjac može se napraviti samo od sorti grožđa šardone, pino noar i pino monje.
Komitet za zaštitu šampanjca, zajedničko trgovačko udruženje industrije šampanjca, zatražio je da se američko pivo uništi, tvrdeći da je oznaka "The Champagne of Beers" prekršila zaštićenu oznaku Champagne.
Proizvodnju piva "Miller High Life" pokrenula je 1903. godine firma sa sedištem u Milvokiju.
Kako se navodi na internet stranici brenda, tri godine kasnije počela je upotreba slogana "Šampanjac među pivima u boci", da bi 1969. godine bio skraćen u "Šampanjac među pivima".
Pivo je bilo na putu ka Nemačkoj kada je tovar zaustavljen u luci Antverpen u februaru.
"Limenke su 17. aprila uništene uz najveće poštovanje prema zaštiti životne sredine. Cela serija, sadržaj i kontejner, recikliraju se na ekološki odgovoran način", saopštio je Komitet za zaštitu šampanjca.
"Svake godine vršimo hiljade provera oznaka kontrolisanog porekla. Ako se dokaže da je nešto falsifikat, kao što je to ovde slučaj, takođe se konsultujemo o odluci da li ta roba treba da se uništi, ali i o načinu na koji će biti uništena“, objasnio je Kristijan Vanderveren, generalni administrator belgijske Opšte uprave za carine i akcize.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Realista
Slobodan
a ovo kod nas od kukuruza u najboljem slucaju i ko za cega jos... ne mozes ga bezbedno ni unistiti
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar