Petina parova se uopšte ne ljubi
Oko pet odsto parova starijih od 45 godina izmene više od 30 poljubaca u nedelji - što čini prosek od pet poljubaca na dan, ali takvi romantični parovi su u manjini. I među onim najmlađim parovima uzrasta od 18 do 24 godine, većina se ljubi 10-ak puta nedeljno. Porazan podatak je da se u svim starosnim grupama oko petina parova uopšte ne ljubi, pokazuju studije.
Najčešće vremenom parovi prestanu da se ljube jezikom, što je nekad bila aktivnost u kojoj su uživali, ili se takvo ljubljenje vezuje isključivo uz seks.
U adolescenciji, ljubljenje se najčešće ne doživljava kao nešto intimno - već je pre sredstvo istraživanja seksualnosti. Tada i muškarci i žene imaju najveći broj partnera za ljubljenje, ali vremenom pravi francuski poljubac postaje ultimativni dokaz bliskosti. Studije pokazuju da su parovi koji se češće ljube zadovoljniji odnosom, ali i zadovoljniji količinom strasti u njemu.
Velik broj parova nakon dužeg bračnog staža praktikuju samo poljupce na brzaka, a poljupci jezikom rezervisani su samo za seks i uvertiru u njega. Žene su te koje se češće žale na manjak poljubaca i tvrde da muževi to doživljavaju isključivo kao predigru. Zbog toga ne mogu niti da insistiraju na poljupcima, ako u startu ne žele seks.
S druge strane, što je manje poljubaca - manje je i seksa. Zbog toga se partnerima savetuje uviđanje uzročno-posledičnih veza manjka intimnosti, odnosno uticaj sitnih i svakodnevnih nežnosti na održavanje fizičke i seksualne želje. Dobar seks u braku nije rezultat rasporeda i same učestalosti, već osećaja bliskosti i održavanja strasti, koja se zbog rutine i manjka angažmana lako izgubi.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar