Bračni savetnici otkrili su za Huffington Post na šta se muškarci koji su oženjeni najviše žale tokom terapija. U nastavku možete pročitati šest najčešćih pritužbi muškaraca u braku.
1. Žale se na tendenciju njihovih supruga da se žale
Tim Cavel, klinički psiholog, kaže da muškarci znaju da budu ćutljivi na terapiji za parove. Kada i iznesu svoje frustracije obično se žale na tendenciju svojih supruga da se žale, dodao je.
2. Dosadno im je sa suprugama
Psihoterapeutkinja Ebi Rodman često čuje muškarce koji su dugo u braku kako se žale da su razočarani svojim brakovima i da im je pomalo dosadno sa njihovim suprugama. Ona ih savetuje da neguju vezu sa suprugama, ili u obliku zajedničkog hobija ili zajedničkih vikend-putovanja.
3. Misle da je suprugama dosadno s njima
Džim Volkap, bračni i porodični terapeut, kaže da muškarci takođe jednako strahuju da je njihovim suprugama dosadno sa njima. On parove savetuje da tu izjavu iskoriste kao tačku s koje će krenuti ka dubljem, zajedničkom razgovoru.
4. Nema seksa
Boni Rej Kenan čula je dosta o tome da seksualni život pacijenata - bračnih parova, jednostavno ne postoji. Iako ne može uvek da bude vatreno pod prekrivačima, fizička intimnost mora da bude prioritet za oba partnera, smatra ona.
5. Ne govore "istim jezikom ljubavi" kao njihova supruga
Volkap čuje dosta pritužbi od muškaraca da njihove žene pokazuju privrženost, ali ne na način na koji oni žele da im se pokazuje.
6. Dosta im je roditeljske rutine ''dobar/loš policajac''
Nijedan roditelj ne želi da dete samo njega doživljava kao onoga ko ih disciplinuje. Rej Kenan savetuje svoje klijente o važnosti prezentovanja roditeljskog zajedništva, piše Večernji list.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar