Šta treba da znate o neverstvu
1. Emocionalna udaljenost
Jedan od najvećih razloga za prevaru je nedostatak emocionalne povezanosti i uzvraćanja osećanja. Bri Mareska–Kramer, terapeutkinja za parove kaže da problem počinje onog trenutka kada parovi prestanu da poštuju međusobne potrebe, ne razgovaraju o važnim stvarima i dozvoljavaju da poslovne obaveze utiču destruktivno na njihovu vezu. "oni naprosto prestaju da se trude, njihov odnos više liči na posao koji treba da odrade", kaže Mareska-Kramer.
2. Izgled je najmanje bitan
Prema Geriju Numanu, autoru knjige "Istina o neverstvima" čak 88 odsto muškaraca je izjavilo da žene sa kojima su imali avanture nisu bolje izgledale od njihovih partnerki.
3. Najveći znaci neverstva
Numan je utvrdio nekoliko sigurnih znakova koji mogu najvaljivati neverstvo. Glavni je kada partner odsustvuje od kuće više nego obično, a zatim idu manjak seksa, odbijanje ili ignorisanje poziva na mobilnom telefonu, više kritikovanja nego inače, kao i izbegavanje fizičkog kontakta.
4. Učestali sms-ovi i neobično mnogo vremena provedenog na internetu
Uz sve nove komunikacione tehnologije ponekad baš i nije lako utvrditi gde je granica između bezazlenog koketiranja i preljube. Dr Dru Pinski o ovome kaže "Zamislite da vaš partner nadgleda ili čita vaše poruke na telefonu ili Internetu. Da li bi on bio uznemiren? Ukoliko je odgovor potvrdan, tada je gotovo sigurno da je reč o nekoj vrsti neverstva."
5. Jednom neveran - uvek neveran?
Kako da budete sigurni u to da nećete ponovo biti prevareni? Naprosto onoliko koliko procenite da se kaje što je izvršio preljubu tolike su i mogućnosti da se ona dogodi ponovo. Ukoliko partner iskaže iskreno žaljenje i preuzme punu odgovornost za svoje postupke, istraživanja pokazuju da su tada i manje mogućnosti da se preljuba ponovo desi. Više se treba zabrinuti oko onog koji pravda svoje pogrešno ponašanje.
6. Tipovi ličnosti koji više varaju
Statistički, oni koji više švrljaju su oni koji žude za uzbuđenjem, bili su razvedeni, oni koji su bili seksualno zlostavljani i oni koji imaju psihičke probleme kao što su depresija ili bipolarni sindrom.
Komentari 2
pera
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar