Makedonska televizija Telma je objavila da je devojka iz Kumanova bila gošća na zabavi koja se odvijala na hotelskom bazenu.
Ministar unutrašnjih poslova Severne Makedonije je saopštio da je do nesreće došlo pošto je devojka izašla iz bazena i uzela mobilni telefon koji je preko punjača bio priključen u struju.
Mlada Makedonka je odmah pala na zemlju, a u objektu je nestalo struje.
Hitna pomoć koja je izašla na lice mesta mogla je samo da konstatuje smrt. Javni tužilac je naložio da se obavi obdukcija.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
МилеНС
Него нестанак струје у целом објекту је интригантан... Фид склопка је очигледно била присутна у инсталацији али минималне шансе да је била одговарајуће диференцијалне струје 30mA, то би јој можда дало шансу да преживи. Ако је била одговарајућа онда је била неисправна са јако тромом реакцијом искључивања.
Њој нека је лака црна земља, вратити је ништа не може али за наук како наизглед банална ситуација може живота коштати... Туга.
Aleksa
Bocan
Moguće je da je uzrok ove tragedije korišćenje tećerazrednog punjača, nekog koji se može kupiti za smešne pare u kineskoj radnji ili na Aliexpress-u. Kod njih je tipično da se ne poštuju neke osnovne sigurnosne norme - pa će staviti smešnu izolaciju između primara i sekundara, nedovoljan razmak između visokonaponskih i niskonaponskih vodova, itd. Kod modernih punjača postoji tzv. kondenzator Y klase između visokonaponskog AC dela i niskonaponskog sekundarnog dela (koristi se za smanjenje smetnji) koji mora da zadovoljava veoma visoke sigurnosne vrednosti. Ako Kinezi ovde stave nedekvatan kondenzator i on otkaže, može doći do direktnog proboja 230V sa sekundarne strane i telefona...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar