Gradonačelnik Napulja Gaetano Manfredi uručio je tokom svečane ceremonije Steli Moris, Asanžovoj supruzi, plaketu počasnog građanina.
"Ovaj gest simbolično predstavlja grad Napulj, grad koji je uvek branio sve slobode. Ako želimo da branimo i jačamo demokratiju moramo da branimo slobodu štampe jer jaku demokratiju čine jaka štampa", rekao je Manfredi.
On je pozvao da se nastavi borba "dok Džulijan ne bude slobodan".
Asanž (52) se trenutno nalazi u londonskom zatvoru Belmarš i čeka da bude izručen SAD koje ga optužuju za špijunažu, objavljivanje poverljivih informacija o Iraku i Avganistanu i diplomatskih depeša 2010. i 2011. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
SRB-IN
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar