Vlasti planiraju da uvedu zabranu nakon što o tome bude razgovarano u parlamentu, navela je Mihaelidu, preneo je Rojters.
Kipar će uvesti zabranu poput nekoliko evropskih država koje su to već učinile prema preporukama Agencije UN za obrazovanje, nauku i kulturu (UNESCO), rekla je ona.
"Jasno je da upotreba mobilnog telefona odvlači pažnju učenicima na časovima, ali prvenstveno je to povezano sa porastom antisocijalnog ponašanja", rekla je Mihaelidu.
Učenicima neće biti zabranjeno da nose telefone u školu, ali neće moci da ih uključe, rekla je ona.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Mamma
Mnogo je lakše ovako.
Ivana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar