Ukrajina predlaže zabranu pesama na ruskom

Peticija koja poziva na zabranu pesama na ruskom jeziku na platformama za striming u Ukrajini prikupila je 25.000 potpisa i biće razmatrana u vladi te zemlje.
Ukrajina predlaže zabranu pesama na ruskom
Foto: Pixabay
Peticija je objavljena 17. februara, a njen autor tvrdi da pesme na ruskom jeziku mogu da nose poruke koje štete ukrajinskom identitetu, prenele su Ria novosti.
Predlog zakona zahteva blokiranje pesama na ruskom jeziku na platformama kao što su Apple Music i Spotify, dok se kao alternativa nude pesme na drugim jezicima.
Taj potez u skladu je sa zakonima iz 2019. godine koji promovišu upotrebu ukrajinskog jezika u svim sferama života.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Zemlja čudesa

    23.02.2025 11:10
    Svi su izgledi da će uspešno ukinuti jedino sami sebe. Hardkor nacizam nikome nije doneo sreću.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Magazin