Roditelji 30-godišnjeg muškarca pribegli su drastičnim merama kako bi naterali svog sina da se napokon iseli iz njihove kuće u američkoj saveznoj državi Njujork. Oni su ga tužili.
Na sudu je rečeno da tuženi Mičel Rotondo ne plaća stanarinu niti pomaže oko kućnih poslova, a odbio je čak i ponudu roditelja da mu finansijski pomognu oko osamostaljenja. Iako su mu uručili već pet upozorenja o iseljenju, Kristina i Mark Rotondo kažu da njihov sin i dalje ne želi da ode iz roditeljskog doma.
S druge strane, Mičel tvrdi da, pravno gledajući, nije primio dovoljno upozorenja o iseljenju koje bi ga zaista primorali da nađe drugi dom.
Neobičnim slučajem porodice Rotondo bavi se Vrhovni sud okruga Onondaga i to nakon što su roditelji više meseci neuspešno nagovarali sina da ode.
Advokat roditelja Entoni Adorante kaže da njegovi klijenti više ne znaju šta da urade da bi nagovorili Mičala da se odseli.
"Odlučili smo da moraš odmah da napustiš kuću", stoji u prvom pismu od 2. februara.
Nakon što je Mičael ignorisao pismo, roditelji su mu poslali službeni dopis o iseljenju koji je sročio njihov advokat.
"Izbacujemo te iz kuće", stoji u dopisu od 13. februara.
"Pokrenućemo pravni postupak ako se ne iseliš do 15. februara", dodaje se.
Roditelji su nakon toga ponudili sinu 1.100 dolara kao pomoć u pronalaženju stana kao i nekoliko oštrih komentara na njegovo ponašanje.
"Postoje poslovi čak i za ljude poput tebe bez imalo radnog iskustva. Nađi posao – moraš da radiš", napisali su mu roditelji.
Ali, 30. marta postalo je jasno da njihov sin nema nikakvu nameru da ode. U aprilu su roditelji odlučili da se obrate okružnom sudu da tako pokušaju da nateraju sina da ode, ali tamo su im rekli da ipak moraju da se obrate Vrhovnom sudu s obzirom da se radi o članu porodice, što su oni i učinili. Sin Mičel je tužbu svojih roditelja nazvao odmazdom i zamolio sud da odbaci čitav slučaj.
Novo ročište zakazano je za kraj maja, tek nekoliko nedelja pre Mičelovog 31. rođendana.
ahahaha ne,nije me pogodilo,vidovita, imam svoj posao, pisem za sve one koji nemaju ili zaradjuju malo, a takvih je puno i zato nas je sve manje, ali to osobe poput vas ne zanima uopste, jer dalje od svog nosa ne vidite
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Republički zavod za statistiku (RZS) je danas, povodom obeležavanja Svetskog dana deteta - 20. novembra, podsetio da se udeo dece u ukupnom stanovništvu Srbije godinama smanjuje.
Ministarka bez portfelja Tatjana Macura najavila je da će se ići na izmenu zakona kojom će se preduzetnicama omogućiti 100 odsto plaćenog odsustva tokom održavanja trudnoće.
Američka startap kompanija "Heliospekt genomiks" nudi pomoć bogatim parovima da genetskim predviđanjem embriona utvrde koliki će biti koeficijent inteligencije njihovog potomstva.
Predlog zakona o zabrani javne propagande odbijanja rađanja dece usvojen je u trećem čitanju i omogućiće ženama da same odlučuju, bez pritiska, da li će imati decu.
Alis Ogltri bi više volela kada bi mogla da donira ogromne količine novca za sve vrste vrednih ciljeva, ali kao majka koja podiže troje male dece, nije u mogućnosti da to uradi.
Većina nas nije nikad razmišljala o tome da li je kupanje sa uključenim bojlerom bezbedno. A ako se još pitate da li je udar struje iz bojlera moguć - jeste.
Češka, Panama, Uganda, Šri Lanka, Kirgistan i Burundi nameravaju da zabrane fizičko kažnjavanje mlađih od 18 godina dok su Gambija i Nigerija obećale da će fizičko kažnjavanje zabraniti u školama.
Novo istraživanje je pokazalo da smanjenje količine šećera koji deca unose u organizam u prvih 1.000 dana života ih mogu zaštititi od dijabetesa i visokog krvnog pritiska u odraslom dobu.
Mladi punoletni građani u zemljama južne i istočne Evrope imaju tendenciju da duže ostaju da žive sa svojim roditeljima, pokazuju podaci OECD-a i Eurostata.
Trebalo bi pažljivo otkriti uzroke averzije prema učenju i razgovorati sa detetom o svim izazovima i problemima, poznavati njegove navike, ohrabriti ga, povremeno zajedno učiti i nagraditi ga za trud.
Upotreba belog šuma postala je popularan metod za roditelje da uspavljuju bebe, ali stručnjaci upozoravaju da to može negativno da utiče na razvoj deteta, posebno kada je u pitanju razvoj jezika.
Komentari 17
@rada
rada
Hahaha,vidim da si se primio,pogodilo te?A?Istina boli?
@rada
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar