Nije jasno kako sonate čuvenog kompozitora mogu da imaju takav učinak, a jedna od teorija je da jedinstveni ritam i melodija utiču na električnu aktivnost.
Nije bilo promene kad su slušali neku drugu muziku.
Lekari Kraljevske dečje bolnice u Edinburgu, koji su sproveli ovo istraživanje, kažu da bi to mogla da bude terapija za decu koja boluju od epilepsije, naročito za onu koja ne reaguju na dostupne tretmane.
U studiji je učestvovalo 45 dece i slušalo pet minuta Sonatu za dva klavira u D duru, a lekari su beležili moždanu aktivnost, piše
B92.
Rezultati su pokazali značajno smanjenje frekvencije izbijanja električnih impulsa kod dece dok slušaju Mocartovu muziku, a ni do kakve promene nije dolazilo kad je svirala neka druga muzika.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar