Dečak koji ima 11 godina i živi u gradu Ksinksiang u Kini, započeo je misiju spasavanja svog oca tako što dnevno jede više od pet obroka.
Lu Zikanovom ocu su doktori dijagnostikovali leukemiju pre sedam godina i od tada je na stalnom lečenju. Ipak, prošlog avgusta njegovo zdravlje je počelo naglo da se pogoršava pa su ga doktori obavestili da je jedini način da preživi presađivanje koštane srži.
Nakon što su testirali sve članove porodice, jedini koji može da donira koštanu srž je njegov sin Lu Zikuan. Bez obzira na svoje godine, ovaj dečak je postao odlučan da spase život svom ocu i da ode pod nož.
Ipak, postoji veliki problem, on je težak svega 30 kilograma i doktori su poručili porodici da ga neće operisati ukoliko ne dobije bar još 15 kilograma. Tako je u martu ove godine počeo da konzumira ogromne količine hrane svaki dan.
"Doktori su rekli da ako želim da doniram svoju koštanu srž moram da imam minimalno 45 kilograma. Idealna težina je 50 kg. Čak i kad me zaboli želudac, ja i dalje jedem, jer naša porodica neće moći da podnese gubitak oca", rekao je medijima u Kini mladi Lu Zikuan.
Dečak trenutno jede više od pet puta dnevno, a obroci sadrže većinom masno meso i pirinač. Veliki troškovi za hranu već su opteretili njegovu porodicu, koja se ranije suočavala s velikim izdacima za lečenje.
Dečakova majka radi u prodavnici mešovite robe i njena plata nije visoka, ali se često oslanja na popuste koje dobija u radnji kao zaposlena, pa na taj način donosi hranu kući.
Drugari iz dečakove škole su se takođe organizovali u prikupljanju sredstava da bi pomogli porodici u teškim trenucima.
Zikuan je najstarije od troje dece i skoro je postigao željenu težinu od 45 kilograma za operaciju, ali planira da i dalje jede jer su doktori rekli da što je deblji to će biti bolje po njega.
"Cilj je spasiti oca prvo, a onda smršati", poručio je mladi Lu Zikuan.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Republički zavod za statistiku (RZS) je danas, povodom obeležavanja Svetskog dana deteta - 20. novembra, podsetio da se udeo dece u ukupnom stanovništvu Srbije godinama smanjuje.
Ministarka bez portfelja Tatjana Macura najavila je da će se ići na izmenu zakona kojom će se preduzetnicama omogućiti 100 odsto plaćenog odsustva tokom održavanja trudnoće.
Američka startap kompanija "Heliospekt genomiks" nudi pomoć bogatim parovima da genetskim predviđanjem embriona utvrde koliki će biti koeficijent inteligencije njihovog potomstva.
Predlog zakona o zabrani javne propagande odbijanja rađanja dece usvojen je u trećem čitanju i omogućiće ženama da same odlučuju, bez pritiska, da li će imati decu.
Alis Ogltri bi više volela kada bi mogla da donira ogromne količine novca za sve vrste vrednih ciljeva, ali kao majka koja podiže troje male dece, nije u mogućnosti da to uradi.
Većina nas nije nikad razmišljala o tome da li je kupanje sa uključenim bojlerom bezbedno. A ako se još pitate da li je udar struje iz bojlera moguć - jeste.
Češka, Panama, Uganda, Šri Lanka, Kirgistan i Burundi nameravaju da zabrane fizičko kažnjavanje mlađih od 18 godina dok su Gambija i Nigerija obećale da će fizičko kažnjavanje zabraniti u školama.
Novo istraživanje je pokazalo da smanjenje količine šećera koji deca unose u organizam u prvih 1.000 dana života ih mogu zaštititi od dijabetesa i visokog krvnog pritiska u odraslom dobu.
Mladi punoletni građani u zemljama južne i istočne Evrope imaju tendenciju da duže ostaju da žive sa svojim roditeljima, pokazuju podaci OECD-a i Eurostata.
Trebalo bi pažljivo otkriti uzroke averzije prema učenju i razgovorati sa detetom o svim izazovima i problemima, poznavati njegove navike, ohrabriti ga, povremeno zajedno učiti i nagraditi ga za trud.
Upotreba belog šuma postala je popularan metod za roditelje da uspavljuju bebe, ali stručnjaci upozoravaju da to može negativno da utiče na razvoj deteta, posebno kada je u pitanju razvoj jezika.
Komentari 2
:/
Dragan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar