Preveliki penis Johna Dilermanda sve vreme ga dovodi u probleme, što mogu da potvrde deca u Danskoj nakon gledanja nove emisije o njemu na javnoj televiziji. Neke roditelje, međutim, komedija nije zabavila.
Animirana serija premijerno je prikazana na danskom dečjem kanalu DR Ramasjang 2. januara. Glavni lik je brkati muškarac u prugastoj odeći, čiji podjednako prugasti penis nalik na pipak ponekad ima sopstveni um, zbog čega je Dilermandu neugodno.
U većini navrata i situacija dodatak mu ipak pomaže, na primer tokom roštiljanja ili šetanja psa, kao u prvoj epizodi. A sudeći prema opisu serije, jednog dana mogao bi mu pomoći da spasi i svet.
Takve genitalije nisu novost u animaciji, pre svega zahvaljujući animeu i hentai pornografiji, ali serija za decu uzrasta od četiri do osam godina fokusirana na "čoveka s najdužim penisom na svetu" nekim danskim roditeljima bila je previše.
U jednoj besnoj reakciji na Fjesbuk stranici kanala serija je nazvana neukusnom i nimalo prilagođenom deci. I mnogi drugi smatrali su da seriju treba ukloniti jer "deca ne bi smela da vide ono što se u njoj prikazuje", prenosi RT.com.
"Verujete li zaista da je nečemu takvom mesto na kanalu za decu", pitao se jedan gledalac.
Kritičari tvrde da emisija decu uči pogrešnoj lekciji o tome šta "privatno" znači u izrazu "privatni delovi", a decu može potencijalno učiniti ranjivijom na seksualne predatore.
Ipak, mnogi Danci stali su na stranu kanala. Kažu da je John Dilermand zabavan deci, ali i odraslima, kao i da se uklapa u stil kanala. Zabrinutost za pedofiliju odbacuju i nazivaju moralnom panikom.
Kanal je stao uz svoju produkciju, a šef kompanije Morten Skov Hansen rekao je kako su tokom produkcije bili uključeni i stručnjaci za dečju psihologiju.
Kaže kako su dobili i brojne pozitivne reakcije roditelja koji su iskoristili seriju kako bi razgovarali sa svojom decom o telu.
Prva sezona šoua ima 20 petominutnih epizoda, a više od pola već je objavljeno na veb sajtu kanala.
Andrija Srek - ne treba decu uciti da se stide svog tela, ali da su neki delovi tela "privatni" i ne treba svako da ih gleda (ili pipa) - apsolutno! Naravno da deca nemaju te granice, zato valjda roditelji treba tome da ih nauce.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Republički zavod za statistiku (RZS) je danas, povodom obeležavanja Svetskog dana deteta - 20. novembra, podsetio da se udeo dece u ukupnom stanovništvu Srbije godinama smanjuje.
Ministarka bez portfelja Tatjana Macura najavila je da će se ići na izmenu zakona kojom će se preduzetnicama omogućiti 100 odsto plaćenog odsustva tokom održavanja trudnoće.
Američka startap kompanija "Heliospekt genomiks" nudi pomoć bogatim parovima da genetskim predviđanjem embriona utvrde koliki će biti koeficijent inteligencije njihovog potomstva.
Predlog zakona o zabrani javne propagande odbijanja rađanja dece usvojen je u trećem čitanju i omogućiće ženama da same odlučuju, bez pritiska, da li će imati decu.
Alis Ogltri bi više volela kada bi mogla da donira ogromne količine novca za sve vrste vrednih ciljeva, ali kao majka koja podiže troje male dece, nije u mogućnosti da to uradi.
Većina nas nije nikad razmišljala o tome da li je kupanje sa uključenim bojlerom bezbedno. A ako se još pitate da li je udar struje iz bojlera moguć - jeste.
Češka, Panama, Uganda, Šri Lanka, Kirgistan i Burundi nameravaju da zabrane fizičko kažnjavanje mlađih od 18 godina dok su Gambija i Nigerija obećale da će fizičko kažnjavanje zabraniti u školama.
Novo istraživanje je pokazalo da smanjenje količine šećera koji deca unose u organizam u prvih 1.000 dana života ih mogu zaštititi od dijabetesa i visokog krvnog pritiska u odraslom dobu.
Mladi punoletni građani u zemljama južne i istočne Evrope imaju tendenciju da duže ostaju da žive sa svojim roditeljima, pokazuju podaci OECD-a i Eurostata.
Trebalo bi pažljivo otkriti uzroke averzije prema učenju i razgovorati sa detetom o svim izazovima i problemima, poznavati njegove navike, ohrabriti ga, povremeno zajedno učiti i nagraditi ga za trud.
Upotreba belog šuma postala je popularan metod za roditelje da uspavljuju bebe, ali stručnjaci upozoravaju da to može negativno da utiče na razvoj deteta, posebno kada je u pitanju razvoj jezika.
Komentari 5
Bgd
Milos
Keep Calm
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar