Porodice sve manje jedu zajedno za stolom, ovo su najčešći razlozi

Studija sprovedena u Velikoj Britaniji na 2.000 roditelja s decom pokazala je da radno vreme, škola i obaveze uveliko utiču na zajedničke obroke.
Porodice sve manje jedu zajedno za stolom, ovo su najčešći razlozi
Foto: Pixabay (ilustracija)
Trećina britanskih porodica svake nedelje sve ređe zajedno seda za sto.
 
Sara Henli, portparolka kompanije koja je sprovela istraživanje u sklopu kampanje "Fajita Friday", rekla je: "Šteta je videti koliko malo porodica provodi zajedničko vreme za stolom."
 
U užurbanosti života, različitim naklonostima hrani i nedostatku prostora, porodice se često razdvajaju kada su u pitanju svakodnevni obroci.
 
"Ovim istraživanjem želimo da podsetimo ljude na važnost zajedničkog provođenja vremena, uprkos užurbanom i životu punom obaveza", kaže Sara.
 
Istraživači ukazuju na važnost zajedničkog porodičnog vremena i aktivnosti, a kako kažu, obroci su najbolji izgovor za okupljanje. 
 
Pozivaju na skraćivanje drugih aktivnosti koje članove porodica sprečavaju da budu zajedno za stolom. To su najčešće mobilni telefoni, televizija i druge distrakcije.
 
Ovo je deset najčešćih razloga koje su porodice navele kao opravdanje zašto ne provode vreme zajedno za stolom:
 
- drugačije radno vreme partnera,
- drugačije vreme dečjih aktivnosti,
- društveni angažmani, npr. večera s prijateljima,
- deca pre ogladne,
- deca jedu ispred televizora,
- aktivnosti poput odlaska u teretanu,
- dečje vreme za spavanje je pre nego što odrasli ogladne,
- nedovoljno mesta da sednu svi zajedno,
- alergije na određenu hranu,
- jedan od partnera sledi određenu dijetu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Porodica i dom

U Srbiji sve manje dece

Republički zavod za statistiku (RZS) je danas, povodom obeležavanja Svetskog dana deteta - 20. novembra, podsetio da se udeo dece u ukupnom stanovništvu Srbije godinama smanjuje.