U sudskim spisima koji su isplivali u medije, Sidiki se opisao kao "ranjivo" odraslo dete sa zdravstvenim problemima, te je tvrdio da prestankom izdržavanja njegovi bogati roditelji krše njegova ljudska prava.
Sidikijev zahtev da ga roditelji izdržavaju odbijen je nakon što je sud uzeo u obzir sva njegova ograničenja, te je naveo da "roditelji ne bi trebalo da imaju zakonsku dužnost da izdržavaju svoju odraslu decu koliko god bila ozbiljna njihova potreba".
"Ono što gospodin Sidiki traži jeste da se nametne odnos finansijske zavisnosti roditeljima koji ne žele da se taj odnos nastavi. On se ne tretira drugačije zbog zdravstvenog stanja ili invaliditeta. To nisu relevantni faktori u kontekstu ovog slučaja", dodaju.
Sud je naveo kako bi to moglo uticati na drugu odraslu decu koja traže finansijsku pomoć od svojih roditelja.
"To bi iz temelja promenilo odnos između države i roditelja, omogućavajući svim odraslim osobama da vode parnicu protiv svojih roditelja, bez obzira na to jesu li njihovi roditelji u vanbračnoj zajednici ili ne, kada odrasla osoba tvrdi da razmišlja o visokom obrazovanju ili kada postoje posebne okolnosti", zaključili su.
Podetimo, diplomirani pravnik koji nije radio od 2011. godine, besplatno živi u stanu od 1,14 miliona dolara u vlasništvu njegove majke Rakšande (69) i oca Džaveda (71) u londonskom Hajd Parku. Osim toga, roditelji mu plaćaju račune i daju mu 550 dolara džeparca nedeljno.
Ipak, oni su mu zapretili prestankom finansiranja zbog ozbiljne svađe koju su imali, a on je odlučio da ih zbog toga tuži.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
002211
Novosadjanka
Saša
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar