VIDEO: U Japanu roditelji traže bračne partnere za svoju decu

Sve manje Japanaca odlučuje se za brak i decu, a njihovi roditelji odlaze na organizovane događaje za sklapanje brakova kako bi pomogli deci da nađu odgovarajućeg bračnog partnera.
VIDEO: U Japanu roditelji traže bračne partnere za svoju decu
Foto: Pixabay
S obzirom na rastuće životne troškove, loše ekonomske izglede i zahtevnu radnu kulturu, danas se sve manje Japanaca odlučuje da uđe u brak i ima decu. Tu uskaču njihovi roditelji, zabrinuti zbog sve manjih šansi da imaju unuke. Na susretima "omiai" - posredovanja u sklapanju braka - roditelji govore o svojoj odrasloj, slobodnoj deci, za koju se nadaju da će pronaći ljubav.
Svaki od roditelja izdvaja 14.000 jena (89 evra) kako bi učestvovao na takvom događaju. 
"Ideja da je u redu da roditelji pomognu svojoj deci da se venčaju na ovaj način postala je sve raširenija", rekla je Noriko Mijagoši, direktorka kompanije koja već gotovo dve decenije organizuje događaje za sklapanje braka.
 
U prošlosti su se ljudi možda sramili dolaska na te događaje, dodala je. 
 
"Ali vremena su se promenila.
 
 
U Japanu je danas sve manje brakova i manje ljudi. Stanovništvo je već dugo na silaznoj putanji i prošle godine, prema vladinim podacima, pretrpelo je rekordan pad od 800.523 na 125,4 miliona.
 
Broj novoregistovanih brakova u Japanu u 2021. godini pao je na 501.116, što je najmanje od kraja Drugog svetskog rata i samo polovina broja brakova sklopljenih 1970-ih godina. Japanci i sve kasnije stupaju u brak - prosečna starost 2021. godine bila je 34 godine za muškarce u odnosu na 29 u 1990. godini, i 31 godina za žene u odnosu na 27, koliko je bila 1990. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Teme

Japan

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Porodica i dom

U Srbiji sve manje dece

Republički zavod za statistiku (RZS) je danas, povodom obeležavanja Svetskog dana deteta - 20. novembra, podsetio da se udeo dece u ukupnom stanovništvu Srbije godinama smanjuje.