Sve više roditelja u Velikoj Britaniji za "Detinjstvo bez pametnih telefona"

Više od 4.000 roditelja u Velikoj Britaniji pridružilo se "Whatsapp" grupi posvećenoj pozivu na detinjstvo bez telefona, jer raste zabrinutost za bezbednost na mreži i uticaj društvenih medija.
Sve više roditelja u Velikoj Britaniji za "Detinjstvo bez pametnih telefona"
Foto: Pixabay
Grupu "Detinjstvo bez pametnih telefona" kreirale su bivše školske drugarice Kler Fernihau i Dejzi Grinvel usled straha od toga kako bi pametni telefoni mogli da utiču na njihovu decu, ali i činjenice da je danas postalo normalno da deca takav uređaj dobiju kada krenu u školu.
Pametni telefoni izlažu decu "svetu za koji nisu spremna" jer mogu da pristupe pornografiji i sadržajima o samopovređivanju i samoubistvu, što može imati štetan uticaj na njihovo mentalno zdravlje, rekla je Fernihau.
 
Zabrinute majke nadale su se da će ono što su zamislile kao malu, lokalnu grupu, ohrabriti roditelje da odlože davanje pametnih telefona svojoj deci do najmanje 14. godine i zabraniti pristup društvenim mrežama do 16. godine života, prenosi Gardijan.
Međutim, grupa se ubrzo pretvorila u kampanju širom zemlje nakon što je dobila više od 1.000 pristalica u roku od 24 sata nakon što ju je Grinvel promovisala na Instagramu.
 
Grupa, pretvorena u zajednicu kako bi se omogućila pridruživanje većeg broja ljudi, sada broji oko 4.500 članova.
 
Prema istraživanju britanskog regulatora Ofcom, 91 odsto dece u Velikoj Britaniji poseduje pametni telefon do 11. godine, a 44 odsto njih takav uređaj ima već do devete godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Porodica i dom