VIDEO: Bebu od 10 meseci lekari stavili na dijetu, ima gotovo 15 kilograma
Bebi teškoj 14,45 kilograma lekari su preporučili dijetu, iako njegova mama tvrdi da retko jede čvrstu hranu. Kaže da više voli mleko zbog neugodnog iskustva.
Foto: Pixabay
"Serđo se umalo ugušio komadićem manga i završio je u bolnici. Verujem da je tada razvio PTSP, jer sam uočila da odbija da proba čvrstu hranu", ispričala je tridesetogodišnja Seoane za Newsweek.
S obzirom na to da je njen sin tražio mleko svaka dva sata, odvela ga je dijetetičaru. To je neuobičajeno za 10-mesečno dete, prema Centrima za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC).
Soane je rekla da su joj stručnjaci preporučili da sina hrani mlekom svaka četiri sata, a između toga da mu nudi čvrstu hranu. Australijanka sledi taj režim od januara.
"Povremeno jede čvrstu hranu, ali ne onoliko koliko bi trebalo. Često je uznemiren i traži mleko pa ga i dalje dojim", dodala je mama.
Prema sajtu za roditelje The Bump, prosečna težina desetomesečne bebe je otprilike 8,5 kilograma za devojčice i devet kilograma za dečake.
Svetska zdravstvena organizacija preporučuje isključivo dojenje do šestog meseca. Nakon toga, majčino mleko ili adaptirano mleko ostaje primarni izvor ishrane za dete, uz sve češće dodavanje čvrste hrane. Roditeljima se savetuje da detetu ponude hranu svaka dva do tri sata, ukupno oko tri obroka i dva do tri međuobroka dnevno.
@daniellaseoane Before anyone comes at me, i didnt put him on the diet, the dietician he sees has issued this. He is overweight for his age and he is also experiencing delays in developmental areas due to his weight. Mama loves his chunky self though. Just hard to carry at times #chunkybaby #love #fyp #bigbaby #babyrolls #bigboy #overweightbaby #cutebaby #baby #rolls #momsoftiktok #VoiceEffects #diet #dietitian ♬ Funny - Gold-Tiger
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Život - Porodica i dom
Većina beba do određenog meseca nauči da prepozna svoje ime: Ovo su saveti šta ako se to ne dogodi
02.02.2025.•
0
Svaki roditelj s nestrpljenjem čeka trenutak kada će njihova beba prepoznati svoje ime i odgovoriti na njega.
Švajcarska zabranjuje međunarodna usvajanja dece zbog zloupotreba
02.02.2025.•
1
Švajcarska vlada saopštila je da planira da zabrani međunarodna usvajanja dece usled zabrinutosti zbog zloupotreba u praksi.
Paru isplaćeno 350.000 evra jer lekari nisu otkrili Daunov sindrom deteta na vreme
02.02.2025.•
0
Sud u Barseloni je naložio Katalonskoj zdravstvenoj službi da isplati bračnom paru 350.000 evra zbog propusta bolnice da ih informiše o tome da će njihovo dete biti rođeno sa Daunovim sinsdromom.
Ceni vaše mišljenje i ne plaši se ranjivosti: Pogledajte koje osobine treba da poseduje dobar muž
01.02.2025.•
0
Kada birate životnog partnera, lako je fokusirati se na površne osobine poput šarma, izgleda ili zajedničkog smisla za humor.
Miris novorođenčeta izaziva osećaj zadovoljstva sličan onom od droge
26.01.2025.•
1
Da li ste znali da miris beba izaziva osećaj zadovoljstva sličan onom koji droga uzrokuje kod zavisnika?
Istraživanje pokazalo: Roditelji ipak imaju omiljeno dete
26.01.2025.•
0
Da li je moguće da roditelji imaju omiljeno dete? Prema novoj studiji Američkog udruženja psihologa, odgovor je "da".
Kad bebe hrču: Da li je to normalno ili znak za brigu?
19.01.2025.•
0
Novorođenčad često proizvodi različite zvukove dok spava ili diše, a jedan od tih zvukova može biti hrkanje.
Stiže generacija Beta: Koje će biti njene odlike?
13.01.2025.•
0
Prvog januara na svet je stupila generacija "Beta". Šta možemo očekivati od Beta generacije, kako ih razumeti i da li će im uloge roditelja, nastavnika, drugara zameniti veštačka inteligencija?
Upotreba papirnih ubrusa u domaćinstvu: Ovo su četiri razloga zašto ih treba izbegavati
11.01.2025.•
4
Papirni ubrusi mogu oštetiti posuđe, nisu ekološki prihvatljivi i nisu jeftini. Iako su praktični, postoji mnogo razloga zašto bi trebalo da prestanete da ih koristite.
U Škotskoj za sedam godina rođeno 1.500 beba zavisnih od droge ili alkohola
07.01.2025.•
0
U poslednjih sedam godina u Škotskoj je rođeno više od 1.500 beba kod kojih je ustanovljena zavisnost od droge ili alkohola, pokazuju zvanični podaci.
Namirnice koje mame koje doje treba da jedu u manjim količinama
02.01.2025.•
0
Majčino mleko je najvažniji izvor hrane za novorođenčad. Međutim, ono što majka konzumira može značajno uticati na kvalitet mleka, pa je važno obratiti pažnju na prehrambene navike tokom dojenja.
Grčka uvodi aplikaciju kako bi roditelji imali bolji nadzor nad telefonima dece
31.12.2024.•
0
Grčka vlada je objavila planove za uvođenje aplikacije za roditelje kako bi imali bolji nadzor nad mobilnim uređajima njihove dece preko digitalne verifikacije starosti i kontrole pretrage interneta.
Pet zabluda o carskom rezu
29.12.2024.•
0
Stope carskih rezova u svetu su u porastu; glavni razlog tome je sve veći broj složenih porođaja.
U jednoj zemlji kolica za pse su prodavanija od dečijih kolica
29.12.2024.•
0
Južna Koreja se suočava s ogromnim promenama među stanovnicima, sa najnižom stopom fertiliteta na svetu.
Roditelji hteli da se razvedu zbog imena bebe - sud rešio spor
22.12.2024.•
0
Nije neobično da se parovi svađaju oko davanja imena svojoj bebi, ali to obično ne završi na sudu.
Deca igraju istu igru ili gledaju istu emisiju iznova i iznova: Objašnjeno zašto je to dobro
22.12.2024.•
1
Poznato je većini roditelja. bez obzira na to šta predlažu, njihov predškolac samo želi da ponovo pogleda tu epizodu crtaća, bez obzira što je upravo završena.
I dalje najbolje sredstvo protiv kamenca: Kombinacija alkoholnog sirćeta, sode bikarbone i limuna
21.12.2024.•
1
Alkoholno sirće u kombinaciji sa sodom bikarbonom i limunom najefikasnije uklanja kamenac na prirodniji način ali uz pravilnu primenu i mere opreza.
FOTO: Švedska aplikacija deli kućne poslove na "ravne časti" među ukućanima
18.12.2024.•
2
Švedski studenti programiranja pokrenuli su aplikaciju za praćenje i deljenje zadataka u domaćinstvu, sa ciljem da se smanje nejednakost u opterećenju i podstakne bolja komunikacija u porodici.
Voren Bafet savetuje: Svaki roditelj pre smrti treba da uradi jednu stvar
15.12.2024.•
7
Voren Bafet, jedan od najpoznatijih investitora na svetu, ima savet za sve roditelje, bez obzira na njihovo bogatstvo - "Pustite decu da pročitaju vaš testament pre nego što ga potpišete".
Švedska možda zabrani deci da koriste društvene mreže: Da ih bande ne bi vrbovale
15.12.2024.•
0
Nakon što je Australija deci zabranila da koriste društvene mreže, Švedska bi mogla povući isti potez, ali iz drugačijih razloga.
Alternativa za bezbedne hemikalije: 500 puta veća količina ftalata pronađena u dečijoj kabanici
12.12.2024.•
2
Organizacija ALHem sopšila je da je laboratorijska analiza 30 proizvoda od PVC plastike, kupljenih u prodavnicama u Beogradu, pokazala da se u 63 odsto proizvoda nalazi rizičan procenat ftalata.
Komentari 2
Dragan
Ne poznajem vas, ali sam nakon vašeg veoma dobrog komentara morao da potražim po internetu i nađoh vas.
Mogu zamisliti kakve slučajeve vi još vidite u struci -.-
Andrija Šrek
Roditelji očigledno nisu bili dovoljno uporni kada su uvodili nemlečnu hranu. (Šta će bebi uopšte mango?)
I savet "stručnjaka" je pogrešan. Dete treba da sisa samo ujutro i uveče i uz to da ima jedan obrok voća sa žitaricama, jedan povrće sa mesom i jedan gustu mlečnu kašu od žitarica. Ako "neće" to da jede, NIKAKO ne treba umesto toga da dobije da sisa, jer to voli, a to mu nutritivno nije dovoljno za pravilan rast i razvoj. Majka ne treba da se boji što će dete "ostati gladno", jer ionako treba da smrša, a osećaj gladi će vrlo brzo preovladati i dete će, kad vidi da mu nema druge, već posle nekoliko dana, početi da jede kašastu, nemlečnu hranu i tako dobiti sve što mu treba i ujedno regulisati telesnu težinu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar