Preseljenje u inostranstvo nije uvek povezano s poboljšanjem sopstvenog kvaliteta života, a mnogima koji imaju decu značajan faktor pri odluci da se presele u drugu zemlju predstavlja to kakve će uslove imati njihovi mališani.
Remitly-ev novi imigracijski indeks donosi odgovor na pitanje koje zemlje sveta nude najbolje uslove za odgoj dece i koje su najbolje za porodice. Procenili su 82 zemlje na osnovu 24 različita faktora, prenosi
Klix.ba.
Kako bi otkrili najbolje zemlje u koje porodice mogu da se presele, "Remitly" je istražio troškove brige o deci, prosečne godine obrazovanja koje su uložili, odnosno stepen obrazovanja odraslih i očekivane godine školovanja u svakom mestu.
Na vrhu liste kao zemlja koja je najviše pogodna za porodice za preseljenje našla se Šri Lanka, ostrvska zemlja smeštena u Indijskom okeanu. Ima solidnu porodičnu ocenu od 88 od 100 zahvaljujući onome što Remitly opisuje kao "impresivan obrazovni sistem" i niskim godišnjim troškovima brige o deci od samo 354,60 dolara.
Postoji široka lista razloga zašto je Šri Lanka odlično mesto za život - obilje istorijskih građevina, živopisno zelenilo i ukusna hrana. Švedska je zauzela drugo mesto na Remitly-evoj rang listi, dok je Norveška treća.
Top 10 zemalja sveta najprikladnijih za porodice i odgoj dece prema Remitly-evom istraživanju čine:
1. Šri Lanka
2. Švedska
3. Norveška
4. Novi Zeland
5. Island
6. Nemačka
7. Finska
8. Danska
9. Australija
10. SAD
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar