Ovo nikako nije usamljen slučaj, pa se postavlja sledeće pitanje: Kako to da u vreme sve većeg tehnološkog napretka letovi postaju duži umesto kraći?
Za tu pojavu ima nekoliko razloga, ali onaj najvažniji svakako jeste rast cene nafte.
Naime, nekad se galon plaćao 70 centi, a u jednom trenutku cena je premašila tri dolara. Primera radi, na kraju 2016, cena galona nafte iznosila je 1,59 dolara.
Kompanije su shvatile da, ako i dalje žele da ostvaruju zacrtanu zaradu, moraju da lete sporije, što automatski podrazumeva uštedu u potrošnji goriva.
Stvarne uštede prilično su velike, pa je tako objavljen podatak prema kojem je američka aviokompanija Džetblu 2008. sačuvala 13,6 miliona dolara tako što je svaki svoj let produžila za samo dva minuta.
Pre četiri godine u javnost je procurio i podatak da Rajaner daje svojim pilotima instrukcije da svaki let produže za dva minuta. Naravno, radi prilično velike uštede novca na godišnjem nivou.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar