Posetioci će moći da nauče ponešto o prošlosti i sadašnjosti špijuniranja, od mašina za obradu šifri iz Drugog svetskog rata do najpoznatijih imena u špijunaži i njihovih poduhvata.
Izložbe u muzeju na Menhetnu se ne fokusiraju samo na prošlost, već se u njemu nalazi i segment o programima za razmenu poruka poput Whatsup-a i koliko dugo će poruke na njemu ostati šifrirane, kao i saveti o tome kako ograničiti sajber izloženost.
U muzeju postoji i izložbeni prostor gde se nalaze kamere za neke od društvenih mreža, kao što su Fejsbuk, Tviter i Instagram.
Posetioci mogu da prođu niz testova - od sposobnosti posmatranja do preuzmanja rizika, kako bi videli koja bi im špijunska uloga odgovarala.
Izložbeni prostor podeljen je u više segmenata - šifrovanje, obmanu, hakovanje, vojni sajber, obaveštajni deo, praćenje i posebne operacije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
BB
Ovo kako su ovaj muzej u NY opisali, uklapa se sa u taj utisak. Plus, nova US administracija.
Pozz iz bela sveta.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar