Ajkule žive u najčistijim vodama sveta. Ronjenje sa ajkulama je jedno od najekstremnijih i divnih iskustava jer imamo priliku da se suočimo sa sopstvenim strahovima, i da uživamo u najlepšim vodama na planeti.
Ajkula je jedna od najvećih grabljivica - predaotora na planeti, savršenstvo kreativnosti prirode i jedan od najstarijih stanovnika zemlje, piše sajt Mojaputovanja.com.
Najpopularnije mesto za ronjenje s ajkulama je jug Afrike. Tamo možete roniti s jednom od najpoznatijih i najstrašnijih ajkula - velikom belom ajkulom. Samo 45 minuta vožnje brodićem južno od Gansbala i već ste u delu Atlantskog okeana poznatom kao „prolaz ajkula“. Ostrva su puna foka, inače omiljene hrane ajkule. Zaliv daje ajkulama idealnu priliku za lov, a vama da vidite još jednu, najveću, kit-ajkulu.
Među mestima u SAD, omiljenim među avanturistima, svakako je južna Kalifornija, a naročito deo između Los Anđelesa i San Dijega. Avanturiste brodići odvoze do mesta gde se u čeličnim kavezima spuštaju u okean. Mada ima i onih koji rone bez zaštite.
Za druženje s ajkulama dobra je i Florida i Roud Ajland. Bahami su poznati po kristalno čistoj vodi i samim tim idealni za posmatranje ajkula, a u Južnoj Americi nikako ne treba preskočiti Brazil. U Brazilu je najpopularnija limun-ajkula. Međutim, najviše medijske pažnje privlači bik-ajkula koja u poslednje vreme češće napada, i to na najpopularnijim plažama Brazila. Još dve lokacije poznate su kao odlična mesta za druženje sa ovim divnim stvorenjima – Filipini i Tajland. U tim delovima okeana se ukrštaju putevi migracije nekoliko vrsta ajkula, i zbog toga su to neverovatni prizori za posmatranje.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar