Obrok koji putnici dobijaju tokom leta avionom sastavni je deo putovanja, ali takvu hranu većinom baš i ne krase gurmanske odlike. Ali, s obzirom na brojne promene u turističkoj industriji zbog pandemije, brojni putnici su nostalgični i takva im hrana nedostaje, piše portal Simple Flying.
Zbog toga je kompanija "Thai Airways" odlučila da svoje obroke poslužuje u novootvorenom restoranu na aerodromu u Bangkoku, a u posluživanju učestvuje osoblje zaposleno u avio-kompaniji.
Čitava flota "Thai Airways" već je mesecima prizemljena nakon što je u aprilu vlada prekinula sve putničke letove, a zbog finansijskih poteškoća uprava kompanije strahuje od bankrota. Zbog toga su kantinu u svom sedištu u Bangkoku pretvorili u restoran, uredivši je tako što su reciklirali stare delove aviona, poput sedišta, te zaposlili deo osoblja.
Prvo su nudili obroke za poneti, ali kad su shvatili da ima mnogo zainteresovanih odlučili su da svima kojima nedostaju putovanja avionom ponude konzumiranje "avionskog" obroka u restoranu na tlu.
Posetioci u restoran na drugom spratu ulaze stepenicama, poput onih kojima ulaze u avion, a zaposleni na ulazu skenira njihovu bording kartu.
Po ulasku u "kabinu" restorana mogu se udobno smestiti u avionskim sedištima i obrok konzumirati za stolovima napravljenim od guma aviona ili od delova odbačenih motora.
Obrok, koji je u uobičajenim okolnostima dostupan jedino za vreme leta u kabini aviona, poslužuje im kabinsko osoblje, koje zbog pandemije ne radi u uobičajenim okolnostima.
Kako bi doživljaj bio što autentičniji, zainteresovanima se nudi i opcija sedenja u ekonomskoj i biznis klasi.
Od 7 sati ujutro "putnicima" se nudi bogat izbor peciva, a od 9 sati prelazi se na celodnevni međunarodni meni.
Među obrocima su cezar salata, japanska yakisoba, pileća shawarma, pasta karbonara i bolonjez, obrok od morskih plodova i čizkejk od manga, a svi koštaju od tri do šest dolara.
Nažalost, nakon što pojedete obrok, nećete moći da se iskrcate na željenom odredištu, ali prisetićete se svojih ranijih putovanja, smatraju u Thai Airways-u.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Eee, čega se sve neće setiti. Ništa čudno, ljudi su očajni. Samo čarter kompanije još uvek rade i to ne sve, mahom one koje imaju uslugu "privatni letovi za grupe". Poplašio se narod pandemije, pa ne putuje, osim ako se mora. Ništa čudno.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Svi strani putnici koji ulaze na Tajland moraće od 1. maja da popune onlajn prijavu pre nego što uđu u tu zemlju, saopštila je kancelarija Turističke uprave Tajlanda (TAT).
Korišćenje elektronskih kapija na graničnom prelazu na aerodromu "Nikola Tesla" biće omogućeno pored državljana Srbije i državljanima zemalja EU i Šengen zone, koje se nalaze na Master listi ICAO PKD.
Avion s više od 200 putnika, koji je leteo iz Indonezije u Australiju, morao je da se vrati nakon što je jedna putnica pokušala nasilno da otvori vrata.
Razjarena masa napala je nemačkog turistu koji se popeo na piramidu Kukulkan u ruševinama majanskog grada Čičen Ica u Meksiku, iako je to strogo zabranjeno.
Sarajevo, glavni grad Bosne i Hercegovine, prošle je godine proglašen jednom od najboljih destinacija za povoljna putovanja, i ne samo zbog jeftinog smeštaja.
Ove godine za letnje aranžmane cena je veća za 20 do 25 odsto u odnosu na prethodnu godinu, potvrđuje direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije Aleksandar Seničić.
Berlinski aerodrom otkazao je sve letove za ponedeljak, 10. mart, zbog najavljenog štrajka sindikata za koji se očekuje da će uticati na poslovanje 11 aerodroma širom Nemačke.
Komentari 1
Mirjana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar