Regionalni pristup za više turista na Dunavu
Ugovor su u ime Vlade Srbije i nemačke Organizacija za tehničku saradnju (GTZ) potpisali ministar ekonomije Srbije Mlađan Dinkić i direktor GTZ Srbija Uve Štumf. Dinkić je rekao da je u ovom projektu udruženo šest zemalja regiona - Srbija, Hrvatska, Bugarska, Rumunija, Ukrajina i Moldavija, i naveo da je Vlada Srbije prva potpisala ugovor sa GTZ.
Dinkić je naveo da je Dunav reka kojom se prevozi najveći broj turista u Evropi, ali da ih malo pristaje da vidi Srbiju.
„U 2003. godini međunarodnim krstarenjima je u Srbiju stiglo 17.000 turista, a prošle godine taj broj je dostigao 109.000, što znači da smo počeli da koristimo potencijal, ali smo tek na početku“, rekao je Dinkić.
U Srbiji je 2003. godine na Dunavu pristao 141 brod, a prošle godine bilo ih je 800. Najviše pristajanja bilo je u Beogradu i Novom Sadu, a znatno manje u Donjem Milanovcu i Kostolcu. Dinkić kaže da je potrebno uraditi više pristana na Dunavu, jer se jedina prava marina nalazi u Apatinu, te da je potrebno da se slične urade i u Sremskim Karlovcima i Donjem Podunavlju.
Ambasador Nemačke u Srbiji Volfram Mas izjavio je da će Dunavski centar za kompetenciju, koji treba da objedini potencijal u turizmu šest zemalja, zvanično biti formiran 23. februara, kada će biti usvojen statut i donete odluke o prvim projektima. Mas je rekao i da će se taj centar predstaviti zajedničku turističku ponudu svih šest zemalja na Sajmu turizma u Beogradu od 24. do 28. februara.
On je naveo da Nemačka podržava taj program i da je u prvoj fazi izdvojila 2 miliona evra, a iznos sredstava u drugoj fazi zavisiće od dinamike razvoja projekta.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar