Oko 100 turista se otrovalo hranom a skoro svi su bili gosti u jednom budvanskom restoranu. Turisti su uglavnom iz Poljske, Slovačke i Slovenije. Svi su smešteni, ili su primili medicinsku pomoć u opštim bolnicama u Kotoru, Baru i Cetinju.
Iz IJZ je navedeno da su ekipe Centra za higijenu i zdravstvenu ekologiju i Centra za kontrolu i prevenciju zaraznih bolesti po prijavi Uprave za inspekcijske poslove o pojavi velikog broja osoba sa simptomima poremećaja gastrointestinalnog sistema započele epidemiološko istraživanje.
"Izvršeno je potrebno uzorkovanje namirnica i kontrola sanitarno-higijenskog stanja u više objekata u kojima su obolele osobe boravile ili konzumirale hranu. Epidemiološko istraživanje, kao i ispitivanje mikrobiološke i fizičko-hemijske ispravnosti uzoraka je u u toku i javnost će biti blagovremeno obaveštena o rezultatima istraživanja. Osobe sa simptomima su strani državljani smešteni u opštini Budva sa jednovremenim lekarskim zbrinjavanjem u zdravstvenim ustanovama opštine Budva, Kotor, Bar i Cetinje", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da su posle terapije i lekarskih pregleda, osobe koje su bile u Opštoj bolnici Kotor i Opštoj bolnici Bar otpuštene dobrog opšteg stanja.
"U Opštoj bolnici Cetinje je smešteno još 12 osoba, koje su trenutno dobrog zdravstvenog stanja", navodi se u saopštenju.
Turistička inspekcija Uprave za inspekcijske poslove zapečatila je hotel "Loza", njen restoran i smeštajne jedinice.
Turisti koji su imali simptome trovanja bili su smešteni u tom hotelu, ali još nije utvrđeno kako i gde je došlo do trovanja.
Uprava za bezbednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove je nakon što je prijavljeno trovanje uzela uzorke iz restorana "Loza", i zabranila služenje hrane.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Rale
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar