Posle dve pandemijske godine, turizam je ponovo oživeo ovog leta, međutim, zbog manjka radne snage na aerodromima i drugih problema u industriji, sezonu su obeležili štrajkovi radnika, kao i kašnjenja i otkazivanja letova.
Procenjuje se da su aerodromi u Kanadi bio najgori po pitanju kašnjenja letova. Naime, više od polovine letova je kasnilo na međunarodnim aerodromima u Montrealu i Torontu.
Aerodromi u evropskim turističkim čvorištima - Frankfurtu, Londonu i Parizu, između ostalih - takođe su imali kašnjenja u periodu od kraja maja do početka septembra.
CNN je doneo listu aerodroma sa najvećim procentom kašnjenja širom sveta.
- Međunarodni aerodrom Toronto Pirson: 51,9 odsto
- Međunarodni aerodrom Montreal-Trudo: 47,8 odsto
- Međunarodni aerodrom Frankfurt: 44,5 odsto
- Aerodrom Humberto Delgado (Lisabon): 43 odsto
- Londonski aerodrom Getvik: 42 odsto
- Pariski aerodrom Šarl de Gol: 41,6 odsto
- Međunarodni aerodrom u Minhenu: 40,1 odsto
- Aerodrom Mančester: 39 odsto
- Međunarodni aerodrom Atina: 38,5 odsto
- Međunarodni aerodrom Vankuver: 37,8 odsto
Veliki deo letnjih otkazivanja letova dogodio se u Kini. Tekuća ograničenja putovanja i brza blokada uveliko su otežali putovanja u Kinu, a striktna politika suzbijanja kovida držala je zemlju zatvorenom za većinu međunarodnih putovanja od početka pandemije. Najviše kašnjenja je zabeleženo na Međunarodnom aerodromu Šangaj Pudong sa 29,8 procenata.
U Sjedinjenim Državama najviše je kašnjenja zabeleženo na aerodromu u Čikagu. U nastavku je pet najgorih američkih aerodroma po pitanju kašnjenja letova:
- Međunarodni aerodrom Čikago Midvej: 37,7 odsto
- Međunarodni aerodrom Baltimor/Vašington: 32,5 odsto
- Međunarodni aerodrom Orlando: 32,2 odsto
- Međunarodni aerodrom Džon F. Kenedi: 31 odsto
- Međunarodni aerodrom Hari Rid (Las Vegas): 31 odsto
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar