VIDEO: Čuveni vodopad u Kini - voda zapravo izlazi iz cevi

Čuveni vodopad Juntaj u Kini glavna je atrakcija za turiste iz Kine, i kad god neko poseti kinesku provinciju Henan, obavezna je i poseta ovom vodopadu.
Međutim, voda iz najvišeg vodopada u Kini izlazi iz cevi.
 
Izvor vode, koji je veb-lokacija parka opisala kao "mlečni put koji leti", našao se pod lupom javnosti. Snimci koji su objavljeni na društvenim mrežama prikazuju cev koja snabdeva vodom vodopade visoke 314 metara, što sugeriše da to i nije baš prirodni vodopad.
Menadžment planinskog parka Juntaj objasnio je da su promene nastale zbog sušne sezone u toj oblasti, pa je cev koja vodom puni vodopad bila neizbežno rešenje.
 
Uprava parka je takođe izrazila zahvalnost na pažnji, obećavši da će vodopad ovog leta dočekati goste u svom "najsavršenijem i najprirodnijem obliku".
"Izvor vodopada ionako nije ono što su ljudi došli da vide, pa mislim da to nije obmanjivanje javnosti", rekao je jedan korisnik društvenih mreža.
 
Juntaj nije prvi vodopad u Kini kome je potrebna dodatna pomoć tokom sušnog perioda, kada ima manje padavina.
 
 
Vodopad Huanguošu koji se nalazi u kineskoj jugozapadnoj provinciji Guidžou takođe je stradao tokom sušne sezone. Godine 2004. izgrađena je brana kako bi se osigurao dotok vode.
 
  • miha

    09.06.2024 07:59
    I samovar nam je na struju, i sami smo dosta neiskreni.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Putovanja

Avion devet sati leteo nikuda

Avion Britiš ervejza se okrenuo na pola puta preko Atlantskog okeana, zbog čega su putnici leteli devet sati nikuda.