Beogradski aerodrom među najlošije ocenjenim u svetu

Mada se nedavno pohvalio odličnim rezultatima, beogradski aerodrom se trenutno nalazi među najlošijim i najnepopularnijim aerodromima u svetu (među 239 ocenjenih).
Beogradski aerodrom među najlošije ocenjenim u svetu
Foto: 021.rs
To je rezultat istraživanja portala AirHelp, koji se prvenstveno bavi asistencijom za naplatu obeštećenja avio-putnicima.
 
Prosečnom ocenom 6,53 – dobijenom na osnovu podataka o kašnjenju, opremljenosti aerodroma i mišljenju samih putnika u 2024. godini – Aerodrom Nikola Tesla u Beogradu zauzeo je 236. mesto u svetu.
 
Iza njega su samo londonski Getvik (6,53 takođe), Aerodrom Heraklion na Kritu (6,51) i najgori po više kriterijuma Aerodrom u glavnom gradu Tunisa (5,35).
Beogradski aerodrom ni u jednoj kategoriji nije blistao: po opremljenosti (prodavnice, hrana, piće) nalazi se na 183. mestu, po oceni putnika na 220, a po kašnjenju na 235. mestu.
 
Značajno bolje rezultate postigao je zagrebački aerodrom "Franjo Tuđman", koji su putnici postavili na ivicu prvih sto (99. mesto), po kašnjenju su na 137. mestu, po opremljenosti na 204, te su ukupno na 139. mestu, uz ocenu 7,48.
Između Beograda i Zagreba, na listi su se od regionalnih aerodroma ugurali Split (ukupno 164. u svetu s ocenom 7,34) i Tirana (ukupno 153. mesto uz ocenu 7,42). Ni njih putnici nisu dobro ocenili (Split 225, Tirana 189. na listi), a ni opremljenost im nije zavidna (Split 214, Tirana 205. na listi), ali se po kašnjenju nalaze u sredini ove tabele – Split na 125, a Tirana na 123. mestu u svetu.
 
Ostali iz regiona (Ljubljana, Skoplje, Priština, Sarajevo, Podgorica) nisu se ni plasirali na ovu listu, pre svega zbog relativno malog broja putnika.
 
Drugi utešni podatak je da se ni najveći svetski i evropski aerodromi nisu proslavili na ovoj listi. Primera radi, najbolje plasirani evropski aerodrom je malo poznati Bergen u Norveškoj, na 25. mestu u svetu, a iza 200. mesta nalaze se čak i takve "grdosije" kakvi su glavni aerodromi u Mančesteru, Frankfurtu, Milanu, Istanbulu, Edinburgu, Parizu (Šarl de Gol)...
 
Među najboljima nema evropskih vazdušnih luka: na prvom mestu je Doha Hamad aerodrom u Kataru koji ima najveću prosečnu ocenu – 8,52, a slede aerodrom Kejp Taun u Južnoafričkoj Republici (8,50) i Nagoja Čubu aerodrom u Japanu (8,49).
  • Vlada

    22.07.2024 20:52
    Katastrofa
    Ja bih baš rekao da je aerodrom Monastir ( Tunis) bolje organizovan. Ovde u Beogradu, avion pristane negde u kukuruzima pa pešačiš 10 minuta. Čekali smo prtljag 45min. Na NT je sve pre skupo, automat za kafu ne vraca kusur u opšte, parking pre skup, samo kožu što Vam ne ogule na aerodromu.
  • Ružica

    22.07.2024 10:59
    Hitno promeniti ime
    Znate već po kom treba da se zove. E onda će biti ocenjen sa najvišom ocenom u evropskoj, a možda i u svetskoj kategoriji.
  • AlexSS053

    22.07.2024 09:26
    Ako bi nekako moglo, da se taj aerodrom zatvori, radije bih išao u okolne zemlje kad putujem, ovo je, malo je reći,užas i strava, ništa ne radi kako treba. Ne čudi me što je poslednji po ocenama, trebali su da napišu, da ga izbegava ko može. Takvi nešto, je ogledalo tzv. države Srbije. Zatvoriti pod hitno!!!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Putovanja

Avion devet sati leteo nikuda

Avion Britiš ervejza se okrenuo na pola puta preko Atlantskog okeana, zbog čega su putnici leteli devet sati nikuda.