Evropski gradovi koji se smatraju najmanje privlačnim: Nisu baš oduševili posetioce

Kada istražujemo gde bismo mogli da otputujemo, obično nailazimo na tekstove o najlepšim ili najzanimljivijim gradovima. Ipak, mnogi će priznati da ih nisu svi gradovi impresionirali.
Evropski gradovi koji se smatraju najmanje privlačnim: Nisu baš oduševili posetioce
Foto: Pixabay
"The Telegraph" je pitao šest pustolova koje evropske gradove smatraju najružnijim, banalnim ili punim nedostataka.
 
Nemačka: Gelzenkirhen i Bilefeld
 
Kada je reč o Nemačkoj, na listi najružnijih gradova našli su se Gelzenkirhen i Bilefeld.
 
Jedan od najsiromašnijih gradova u zemlji, Gezenkirhen - očito je bio šok za one koji Nemačku povezuju s bogatim gradovima kao što su Minhen, Hamburg i Diseldorf ili njegovi bajkoviti gradovi puni kuća od drvene konstrukcije, srednjovekovnih ulica i romantičnih dvoraca.
Gelzenkirhen je deo nekada uspešne regije Severna Rajna - Vestfalija, koja se bavi proizvodnjom čelika i rudarstvom, a koja je nakon rata obnovljena u stilu koji mnoge britanske i evropske gradove čini jednako neprivlačnim.
 
Gradove kao što su Esen, Dortmund i Bohum, Nemci rutinski ismevaju i omalovažavaju kao sumorne i dosadne, ali uzmite u obzir Bilefeld, koji je navodno toliko dosadan da se priča da zapravo ne postoji.
Italija: Rovigo
 
U onlajn anketama o najdosadnijem italijanskom gradu, Rovigo je najčešći odgovor. Međutim, teško je reći da je neki grad u Italiji ružan. Prezir prema italijanskim gradovima uglavnom ima lokalno stanovništvo.
 
Grčka: Malija i Mikonos
 
Teško je zamisliti da u slavnoj Grčkoj, koja u kolektivnoj svesti vlada kao letnji raj, postoji neko tmurno mesto. Iako mnogi smatraju Mikonos mestom koje odiše lepotom, neki ga nazivaju "mestom gde snovi umiru". Naime, Mikonos je na lošem glasu zbog brojnih džeparoša.
 
Međutim, većina Grka ne voli Maliu, gde Britanci tokom sezone piju koktele u barovima, uriniraju po uličnim banderama i svađaju se na ulicama. Ovde je leti prljavo, ružno i opasno baš kao u nekim manje poznatim odmaralištima.
 
Španija: Lepe i Mursija
 
Lepe je grad u pokrajini Huelva na Kosta de la Luz, poznata je po velikim farmama jagoda koje snabdevaju britanske supermarkete veći deo godine. To zvuči prilično privlačno. Međutim, Lepe je ranije smatran zaleđem sveta.
 
Mursija je grad na jugoistoku Španije, a koja je zapravo vrlo ugodna, iako leti topla, takođe je predmet sprdnje i nepravedno se smatra ruralnim mestom gde svi voze traktore i imaju smešan naglasak.
 
Holandija: Lelistad i Almere
 
Ova zemlja šarenih kuća i istorijskih kanala takođe može dovesti do užasno dosadnih gradova. Grad koji Hlanđani najčešće navode kao najružniji u zemlji je Lelistad.
 
Susedni gradić Almere je sličan, ali neodoljiva igra reči daje prednost Lelistadu. Ime zvuči kao izraz "lelijke stad" što na holandskom znači "ružan grad".
Francuska: Marsej
 
Marsej se smatra francuskom prestonicom kriminala, ali često se ističe kako nastoji da bude "sofisticirana međunarodna metropola". Iako ima brojne galerije, ekskluzivne restorane, hotele i brojne luksuzne butike, Francuzima nije drag.
 
On ostaje predmet svake šale o drogama, gangsterima, pucnjavama iz automobila, korupciji, glasnom preterivanju i sveopštoj pokvarenosti.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Marta

    01.12.2024 10:21
    Neka dodaju NS
    Neka dodaju NS, jer to sta je nasem gradu uradjeno je arhitektonski zlocin. Ja ne zelim da ga gledam, a ne nekome da ga pokazem. Sramota me je sto mi grad lici na sirotinjske favele.
  • Zemlja čudesa

    01.12.2024 09:36
    Šta onda reći za urbanističke zločine pod nazivom Beograd i Novi Sad?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Putovanja