Zbog čega na aerodromima nestaje prtljag?

Ukoliko ste se ikada pitali kako je moguće da po sletanju aviona vaš prtljag ne bude u istom avionu kao i vi , već stotinama kilometara daleko, evo nekoliko brojki koje će vam možda rešiti misteriju.
Ukoliko ste se ikada pitali kako je moguće da po sletanju aviona vaš prtljag ne bude u istom avionu kao i vi , već stotinama kilometara daleko, evo nekoliko brojki koje će vam možda rešiti misteriju.

Sudeći po infografici koju je objavio list Independent u Irskoj, postoji veliki broj razloga koji mogu biti odgovorni za nestanak vašeg prtljaga.

Ukoliko ste jedna od 26 miliona osoba koje su ostale bez svog prtljaga u 2012. godini, postoji šansa od 48 odsto da je u pitanju bila loša preraspodela prilikom transfera. Sledeća najčešća greška, koja pogađa 17 odsto ljudi, jeste problem pri utovaru.

Problemi sa prtljagom češći su na velikim aerodromima nego na onim manjim, ali na ovo utiče i sam region unutar kog se aerodrom nalazi. Aerodromi u Evropi znatno češće "gutaju" prtljag nego aerodromi u Aziji.

Iako se može učiniti da je u pitanju velika zavera koja za cilj ima da se ljudi namerno odvoje od svog prtljaga, avio-kompanije su zbog ovog problema izgubile 2.6 milijardi dolara.

Da pogledate uvećan infografik, kliknite ovde.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Putovanja

Avion devet sati leteo nikuda

Avion Britiš ervejza se okrenuo na pola puta preko Atlantskog okeana, zbog čega su putnici leteli devet sati nikuda.