Najbolja piva na svetu
Minhen: Biergarten
Minhen je dom Oktoberfesta, festivala koji se dešava jednom godišnje, ali to stanovnicima nije dovoljno - oni uživaju tokom cele godine u "dvorištu piva", tačnije njih 36, gde se služe domaće pivo i lokalna hrana. Prvi biergarten nastao je ispod drvoreda kestena, jer je tu bio najveći hlad i pivo je moglo da ostane hladno i preko leta. Inače, pivare u Minhenu i dalje poštuju zakon iz 15. veka, da se pivo pravi samo od ječma, hmelja i vode.
Amsterdam: Iza zelene boce
U glavnom gradu Holandije većina se piva toči u "braon kafeima", pabovima u starim kvartovima, kao što je udoban kafe "Gollem" pored trga u centru grada, gde gazde okolnih lokala svraćaju na pivo i partiju snukera. Kada je sunčano, mladi iz Amsterdama idu biciklima u "Leidseplein", srce gradske društvene scene, da ugrabe neki od stolova na terasama.
Brisel: Raznovrsno pakovanje
Pre nego što je postao ozbiljno i pomalo dosadno sedište evropske birokratije, Brisel je bio meka za točenje piva. Međutim, pivo je opstalo, tako da u tom gradu sada ima više od 600 različitih vrsta piva, od svetlih pšeničnih piva do bogatih trapist piva sa voćnim ukusima. U gradskim kafićima cenovnici sa pivom debeli su kao romani, jer u nekim može da se naruči čak više od 2.000 različitih piva!
Dablin: Majčino mleko
Ginis.
Prag: Original
Pivo je duboko ukorenjeno u psihu Čeha. Tradicionalno, pabovi toče samo jednu vrstu piva, onu koja se reklamira na znaku ispred kafane. S obzirom na to da su pabovi krcati ljudima, turisti uglavnom moraju da se zbiju na dugačkim drvenim stolovima, kako bi svi stali, a to je odličan način da se upoznaju lokalci, čija je početna grubost ukroćena uzastopnim točenjem, naročito kada se pokrenu diskusije o pivu.
Komentari 7
Hannibal
Domaca piva ne volim ni na cipeli a kamo li na astalu.
Anonimus
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar